آخرین مقالات

هشت قاعده مهم برای برگزاری جلساتی مفید و موثر

هشت قاعده مهم برای برگزاری جلساتی مفید و موثر

اگر می‌خواهید که تیمتان مفید عمل کند، در ابتدای کار باید توجه داشته باشید که شما در جلسات خود، به یک سری از قواعد نیاز دارید. سپس باید در مورد نحوه بکار بردن این قواعد به یک نظر جامع برسید. بسیاری از تیم‌ها که برای خود قواعدی دارند، بصورت منظم از آن استفاده نمی‌کنند. اما داشتن قواعد در جایی که همواره کارهای اجرایی انجام می‌شود، می‌تواند به صورت قابل ملاحظه‌ای، تیم شما را در حل مسائل و اتخاذ تصمیم‌های درست یاری دهد.
روش‌های نوین مدیریت چابک

روش‌های نوین مدیریت چابک

روش‌های نوآوری چابک، انقلابی را در فناوری اطلاعات به پا کرده‌اند. در طی ۲۵ تا ۳۰ سال گذشته، آن‌ها به شدت، سرعت موفقیت در توسعه نرم‌افزارها را افزایش، کیفیت محصولات و سرعت رسیدن به بازار را بهبود داده‌، و انگیزه و سودآوری گروه‌های آی تی را تقویت کرده‌‌اند.
مطالعه موردی: آیا باید شیوه‌ی تجارت خود را برای یک مشتری عمده تنظیم نمایید؟

مطالعه موردی: آیا باید شیوه‌ی تجارت خود را برای یک مشتری عمده تنظیم نمایید؟

پسر کامرون بروک در حالی که به یک تیر چراغ ‌برق خاموش در آن طرف پارک اشاره می‌کرد، گفت: "یکی دیگه هم اونجاست"، سپس ادامه داد: "ولی اون هم سوخته". کامرون از این که این بازی را با پسر چهار ساله‌ی خود شروع کرده بود پشیمان شد. شرکت او که لومیسکاپ نام داشت، تیرهای چراغ ‌برق هوشمند و یکپارچه‌ای را که در سرتاسر ایالات متحده آمریکا از جمله شهر کلیولند نصب شده بودند، تولید می‌کرد.
بدون این که نیاز به شروع دوباره داشته باشید، شغلتان را تغییر دهید

بدون این که نیاز به شروع دوباره داشته باشید، شغلتان را تغییر دهید

بسیاری از متخصصین باتجربه مایلند در شغلشان تغییر ایجاد کنند. اما فکر از دست دادن مقام ارشدی که به سختی آن را به دست آورده‌اند و شروع دوباره از سطح پایین، به سادگی می‌تواند منجر به تضعیف روحیه آنان شود، بنابراین، آن‌ها گاهی دچار نارضایتی می‌شوند. اما من در پژوهشی که برای کتابم، بازسازی شما، انجام دادم، کشف کردم که راه‌هایی وجود دارند که از طریق آن‌ها شما می‌توانید شغل و یا حتی تخصص خود را بدون از دست دادن مقام و موقعیت حرفه‌ای‌تان تغییر دهید
یک ترفند شناختی برای حل خلاقانه مشکلات 

یک ترفند شناختی برای حل خلاقانه مشکلات 

بسیاری از کارشناسان معتقدند که تفکر خلاقانه به اشخاصی نیاز دارد که تصورات قبلی و فرضیاتشان را در مورد چگونگی ساز و کار جهان به چالش بکشند. به عنوان مثال، یک ادعای معمول این است که میانبرهای ذهنی که همه ما در حل مشکلاتمان از آن‌ها استفاده می‌کنیم در مسیر تفکر خلاقانه خلاصه می‌شوند. اگر تفکرات شما به تجربیات گذشته‌تان مرتبط باشد چگونه می‌توانید نوآوری داشته باشید؟
شناخت مزایای روحیه مشارکتی و حد و حدود آن

شناخت مزایای روحیه مشارکتی و حد و حدود آن

تونی گیج بود چون گزارشات نشان می‌داد که بهره‌وری سوزان فوق‌العاده‌ است و تیمش کار در کنار او را بسیار دوست دارد و او به عنوان فردی بسیار مستعد در سازمان مطرح شده بود. اما همیشه به نظر می‌آید او به جای اینکه بر روی نواحی خاصی (فعالیت‌های خاصی) تمرکز کند در ده‌ها جهت فعالیت می‌کند اما تونی بر روی اولویت‌های استراتژیک تاکید داشت.
چطور با نظرات مخالف خود برخورد کنیم؟

چطور با نظرات مخالف خود برخورد کنیم؟

در جوانی یاد گرفته بودم اگر نتوانستم با اقناع اولیه یا چیزی شبیه این به چیزهایی که نیاز دارم دست پیدا کنم، می‌توانم مذاکره یا داد و ‌ستد کنم. هر دوی این مهارت‌ها خوب و ارزشمند هستند و هر کدام در برخی از اوقات به کار می‌آیند. اما اثربخشی آن‌ها محدود است. برخی از بهترین ایده‌ها محصول ارایه نظرات افرادی با پیش‌زمینه‌های تخصصی متفاوت هستند.
معرفی شتاب‌دهنده این‌کیوبز

معرفی شتاب‌دهنده این‌کیوبز

این شتاب‌دهنده توسط یک کارآفرین در سال ۲۰۱۱ میلادی راه‌اندازی شده که شرکت‌کنندگان در این برنامه، در یک اداره واقع در مرکز شهر تورنتو به مدت ۳ ماه مشغول هستند. این برنامه برای هر استارتاپ روی کسب‌وکار، محصول و استراتژی سرمایه‌گذاری تمرکز می‌کند.
معرفی شتاب‌دهنده‌ی 500 Startups

معرفی شتاب‌دهنده‌ی 500 Startups

شتاب‌دهنده‌ی 500 Startups، یکی دیگر از شتاب‌دهنده‌های مشهور آمریکا به‌حساب می‌آید که مقر اصلی آن در سیلیکون‌وَلِی شهر سانفرانسیسکو واقع‌شده است. بااین‌حال، خانواده‌ی این استارت‌آپ در حدود ۲۳ شهر دنیا فعالیت می‌کنند. این شتاب‌دهنده، بیش از ۱۳۰۰ شرکت را تحت حمایت خود قرار داده و بیش از ۲۳۰۰ کارآفرین در ۵۰ کشور دنیا در آن فعالیت می‌کنند.