آخرین مقالات

داده‌های خود را کاربردی‌تر تصویر کنید

داده‌های خود را کاربردی‌تر تصویر کنید

در زمان‌های نه چندان دور، توانایی در خلق تجسم هوشمندانه‌ای از اطلاعات و داده‌ها مهارت بسیار جالب و قابل توجهی بود. در بیشتر بخش‌ها، این مهارت برای مدیران داده‌گرا، کسانی که به داده‌ها و طراحی آن‌ها اهمیت می‌دادند، بسیار مناسب بود و عاملی بود تا تصمیمات حساب‌شده‌ای را برای انجام سرمایه‌گذاری‌های درخواستی انجام دهند. اما این رویه تغییر کرده است، در حال حاضر ارتباط بصری مهارت بسیار ضروری برای تمام مدیران است. زیرا به اعتقاد اغلب مدیران، تنها راهی که می‌توان سیاست کاری و بروکراسی اداری را به نحوه احسنت درک کرد همین راه است.
چگونه از بروز اختلافات بین اعضای تیم جلوگیری کنیم؟

چگونه از بروز اختلافات بین اعضای تیم جلوگیری کنیم؟

اختلافات مابین اعضای یک تیم هم می‌تواند مفید و هم می‌تواند مخرب باشد. تضاد مفید می‌تواند پیش‌زمینه گفتگو و بحث سازنده، با حفظ احترام طرفین گردد و در نهایت منجر به یک توافق دوطرفه مابین اعضای تیم برای حل مشکلات شود. حتی گاهی موضوع نتایج بدست آمده از این نوع گفتگوها با موضوع اولیه اختلاف بوجود آمده بسیار متفاوت است. زمانیکه که اعضای تیم نتوانند از تفاوت‌های یکدیگر چشم‌پوشی کنند، اختلافات تاثیر مخربی بر عملکرد کارکنان می‌گذارند.
مجمع مدیریتی چیست؟

مجمع مدیریتی چیست؟

یک شرکت داروسازی با گستره فعالیت در سطح جهانی، در حال از دست دادن امتیازات استراتژیک خود در روند ثبت اختراعات داروهای مختلف در بازارهای جهانی بود. در طی پنج سال گذشته، کاهش درآمد این شرکت بسیار قابل توجه بوده است. مدیران تجاری ارشد و محققان این شرکت مجمع مدیریتی را تشکیل دادند که شامل بیست و سه نفر از مدیران ارشد بود. البته هیچ‌کدام از مدیران سابقه همکاری جالب توجهی در مورد استراتژی‌های نوآورانه نداشته‌اند. تنها امید آن مدیران از تشکیل این جلسه این بود که وجود قدرت‌های فکری گوناگون و دیدگاه‌های مختلف راه‌ حل خلاقانه‌ای را برای متوقف کردن روند کاهش سود شرکت ارائه کند.
خطرات مهربانی بیش از حد برای یک مدیر              

خطرات مهربانی بیش از حد برای یک مدیر              

مدیر عامل اجرایی که با آن در حال حاضر همکاری می‌کنید، برای مثال "گری" نام دارد. او از اینکه یک مدیر اجرایی است که بر روی رضایت افراد تیم سرمایه‌گذاری می‌کند و هدفش ایجاد روابط بهتر مابین آن‌ها است افتخار می‌کند. گری بشدت به کارمندان خود اهمیت می‌دهد و علاقه بسیار زیادی به سخنرانی دارد. زمانیکه که او چند سال پیش استخدام شد، مدیران سازمان تحت تاثیر ارزش‌ها، صداقت و رفتار بسیار مناسب او و همچنین شیوه او در ایجاد همکاری ما بین افراد قرار گرفته بودند. البته زمانیکه ما گری را ملاقات کردیم، عادات خوب او به عنوان یک مدیر، به تدریج به عاملی برای از دست دادن شلغش تبدیل شده بودند.
هنری فورد و داستان اسب بخارش

هنری فورد و داستان اسب بخارش

ما همواره با مباحثی درباره خلاقیت و نوآوری مواجه بوده‌ایم، زمانیکه شعار تجاری معروف هنری فورد مطرح شد این نظریه با تمسخر برخی مواجه گردید. دو گروه مخالف یکدیگر در برخورد با این نظریه شکل گرفتند: یک گروه با اشتیاق فراوان در مورد ارزش و اعتبار نوآوری در ارتباط با بازخوردی که از طرف مشتریان دریافت کرده بودند صحبت می‌کردند، و در طرف دیگر برخی معتقد بودند که نوآوری حقیقی از دیدگاه‌های بسیار باارزش و منحصر بفرد بوجود می‌آید. گروه دوم حامی افرادی بودند که بازار و تجارت را نادیده گرفته و صرفا محصولی را با دیدگاه ارزشمندی که دارند برای آیندگان تولید می‌کنند و به نیاز امروزه مشتری توجهی ندارند.
مدیران جدید و تازه‌کار توجه بیشتری لازم دارند

مدیران جدید و تازه‌کار توجه بیشتری لازم دارند

با گذشت سال‌های متمادی از تجربه شغل مدیریت من در شرکت‌های مختلف، در طی پنج سال اخیر پیشرفت من در زمینه مدیریت و رهبری یک گروه بسیار چشمگیر و ارزشمند بوده است. این تجربیات شامل همراهی من با بسیاری از مدیران اجرایی و برگزاری جلسات متعدد با حضور مدیران بسیار مشهور و معتبر، همچنین شرکت در فرایند طولانی‌مدت شکل‌دهی و آموزش تیم‌ها، حضور در مباحث مدیران مختلف با دیدگاه‌ها و شیوه‌های مدیریتی گوناگون است. این تجربیات گاهی اوقات بصیرت و دید من را نسبت به مدیریت و مباحث مربوط به آن ارتقاء داده است که شاید برای دیگران چندان جذابیتی نداشته باشد.
استارت‌آپ و مدیریت بحران

استارت‌آپ و مدیریت بحران

امروزه تجارت‌ها در برابر تغییر آب و هوا و فجایع طبیعی بسیار آسیب‌پذیر هستند. همانند سیل اخیری که در فلوریدای شمالی، لوییزیانا، و شمال انگلستان اتفاق افتاد. این وقایع هرگز تمامی ندارند و همواره احتمال وقوع آن‌ها وجود دارد: شدت و تناوب این فجایع بدلیل تغییرات آب و هوایی مداوم، بالا آمدن سطح آب دریاها و اقیانوس‌ها، و گسترش زندگی شهری همواره رو به افزایش بوده است. این خطرات و تهدیدات محاسباتی را که برای مدیریت بحران، بمنظور حفظ امید به موفقیت در شرایط بسیار متزلزل، انجام شده را تغییر داده و موجب بروز مشکلات جدی در کسب و کار‌های مختلف می‌گردد.
آیا کسب و کارهای بزرگ در کارآفرینی از استارت‌آپهای نوپا موفق‌تراند؟

آیا کسب و کارهای بزرگ در کارآفرینی از استارت‌آپهای نوپا موفق‌تراند؟

راه‌اندازی و آغاز بکار یک شرکت بزرگ کار بسیار دشواری است. در بیشتر مواقع، تغییرات ایجاد شده در شرایط، موجب ایجاد تغییراتی در میزان سهام این شرکت‌ها می‌گردد. اما بدلیل پایداری و ثباتی که از نظر تجاری دارند در تجارت مرکزی آن‌ها تغییری ایجاد نمی‌شود.
چطور یک استارت‌آپ بخریم؟

چطور یک استارت‌آپ بخریم؟

بسیاری از رهبران مشتاق، برای رسیدن به اهداف خود از روش‌های مرسوم استفاده می‌کنند، آن‌ها مسیری را که معمولا مدیران اجرایی در هر شرکتی طی می‌کنند در پیش می‌گیرند. روش‌هایی که بر اساس ایجاد همکاری در یک مرکز مشاوره و یا یک شرکت سرمایه‌گذاری و یا استارت‌آپ شخصی بنا نهاده شده است. اما مسیر شغلی دیگری نیز وجود دارد که در این اواخر از محبوبیت خاصی برخوردار شده است: خرید و راه‌اندازی یک فعالیت هیجان‌انگیز، چیزی که ما آن را کارآفرینی می‌نامیم. طبق آنچه که سایت "بیزبای‌سل" اعلام کرده است (وب‌سایتی برای خرید و فروش تجارت‌های فعال)، در سال 2016 تعداد بسیار زیادی از چنین انتقالاتی در کشور آمریکا به وقوع می‌پیوندد.
برترین شرکت‌ها رقابت شدیدی برای سرمایه‌گذاری در سه حوزه با یکدیگر دارند.

برترین شرکت‌ها رقابت شدیدی برای سرمایه‌گذاری در سه حوزه با یکدیگر دارند.

زمانیکه موضوع سرمایه‌گذاری مطرح می‌شود، یک حقیقت غیر قابل انکار وجود دارد و آن اینکه: به هر میزانی که یک شرکت بزرگ‌تر می‌گردد، به همان میزان نیز طرز تفکر مدیران آن شرکت محدودتر می‌شود. این روند با سرعت بسیار آرامی رخ داده و بتدریج اتفاق می‌افتد. شرکت‌‌های بزرگ همواره به دنبال یافتن نشانه‌هایی از این رویداد هستند. اگر شما می‌خواهید تجارتی پایدار همراه با رشدی قابل قبول داشته باشد، باید بدانید که سرمایه‌گذاری‌های بزرگ را به چه نحوی انجام دهید تا در نتیجه آن سرمایه‌گذاری در حوزه فعالیت خود و در بین رقیبان متمایز گردید.