از فکر تا عمل

گفتگو با بنیان‌گذاری خلاق اما تنها

گفتگو با بنیان‌گذاری خلاق اما تنها

«برونو دیدیر»، مدیرعامل کسب‌وکار نوپای «تراکین» است؛ استارت‌آپی که با ایده‌های خلاقانه و فناوری منحصربه‌فرد خود، به شرکت‌هایی که خواهان ورود به حوزه کسب‌وکار تحویل غذا هستند، خدمات می‌دهد. وی مسیر جالب و متفاوتی را برای تجاری‌سازی ایده‌اش پیموده است: «به سرعت، حداقل محصول قابل‌عرضه را ساخته، سرمایه‌ای ۲۵۰۰۰ دلاری جذب نمود، کمپین‌های بازاریابی به راه انداخت و به درآمد ۱۶۷۰۰۰ دلار در ماه دست یافت. در این نوشتار، داستان موفقیت تراکین و درس‌هایی که برونو از آن فرا گرفت را از زبان وی می‌شنویم.
۹ ویژگی مهم برای یک کارمند استارت‌آپی

۹ ویژگی مهم برای یک کارمند استارت‌آپی

برای این‌که در یک استارت‌آپ کار کنید، به چه چیزهایی نیاز دارید؟ اگر یک بنیان‌گذار استارت‌آپی باشید، چگونه باید کارمندان مناسب انتخاب کنید؟ در این مقاله، «نیکولاس کول»، نویسنده و ژورنالیست مجلات کارآفرینی و مؤسس «دیجیتال پرس»، از ویژگی‌های شخصیتی و حرفه‌ای کارکنان استارت‌آپی می‌گوید.
مهم‌ترین خطاهای استارت‌آپی که شکست را قطعی می‌کنند!

مهم‌ترین خطاهای استارت‌آپی که شکست را قطعی می‌کنند!

اگر به کارآفرینی و ایده‌های نوآورانه علاقه‌مند هستید، باید خود را برای اتفاقات عجیب و هیجان‌انگیزی آماده کنید. شما به صبر، ریسک، شجاعت، تلاش، خلاقیت و البته کمی شانس نیاز دارید تا ایده خود را به محصولی موفق در بازار تقاضا بدل نمایید. در ادامه، سعی شده تا برخی از مهم‌ترین خطاهای استارت‌آپی که شکست کسب‌وکارها را موجب می‌شوند، معرفی نماییم.
مصاحبه با کارآفرینی که از کمردرد خود، ایده یک کسب‌وکار را بنیان نهاد!

مصاحبه با کارآفرینی که از کمردرد خود، ایده یک کسب‌وکار را بنیان نهاد!

اگر داستان زندگی کارآفرینان را مرور کنیم، می‌بینیم که بسیاری از آن‌ها، شخصاً با مشکلی پیرامون خود مواجه شده و همان مشکل، ایده یک کسب‌وکار بزرگ را بنا نهاده است. «شرلی تان» یکی از این افراد است. مادری کارآفرین و علاقه‌مند به نوآوری که از مشکل کمردرد خود و تلاش برای حل آن، به یک ایده جالب و منحصربه‌فرد رسید. در این مصاحبه، شرلی تان از تجارب کارآفرینی خود و مسیر توسعه و تجاری‌سازی محصولش می‌گوید.
استارت‌آپی که منافع تجاری و زیست محیطی را با هم دنبال می‌کند!

استارت‌آپی که منافع تجاری و زیست محیطی را با هم دنبال می‌کند!

در سال‌های اخیر، یکی از چالش‌های بزرگ و نگران‌کننده، تغییرات فزاینده شرایط آب و هوایی بوده است. گرم شدن زمین، افزایش گازهای گلخانه‌ای و به‌طور خاص دی‌اکسید کربن و آلودگی‌های زیست‌محیطی، موجب گردیده تا سیاست‌گذاران و محققین، در پی یافتن راهکارهایی برای رفع این چالش و کاهش تغییرات آب و هوایی باشند. در این نوشتار، داستان شکل‌گیری و توسعه «کربن اینجینیرینگ» را به عنوان یک شرکت موفق در این حوزه، مرور می‌کنیم. بررسی‌ها نشان می‌دهد که مجموع سرمایه‌گذاری‌های جذب شده توسط این استارت‌آپ، درحدود ۱۰۷.۴ میلیون دلار است.
چگونه یک شریک استارت‌آپی خوب پیدا کنیم؟

چگونه یک شریک استارت‌آپی خوب پیدا کنیم؟

راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید و مدیریت آن، سروکله زدن با کارکنان، مواجهه با محدودیت‌های مالی متعدد، جذب سرمایه‌گذار، بازاریابی و تلاش برای ورود به بازار تقاضا، راهی طولانی و پر فراز و نشیب است. اینجاست که باید تصمیم مهمی اتخاذ نموده و بخشی از این بار سنگین را از روی دوش خود بردارید. در این مقاله، مواردی را مطرح نموده که دانستن آن‌ها، برای یافتن یک شریک مناسب که توانمندی‌هایی مکمل مجموعه مهارت‌های شما داشته باشد، الزامی است.
چگونه استعدادهای کاری را در استارت‌آپ خود حفظ کنیم؟

چگونه استعدادهای کاری را در استارت‌آپ خود حفظ کنیم؟

یک استارت‌آپ، از نظر مالی در مضیقه بوده و نمی‌تواند با حقوق‌های آن‌چنانی و مزایای چشمگیر غول‌های فناوری رقابت نماید. چه چیزی می‌تواند یک نیروی خلاق و متعهد را به استارت‌آپ کوچک و نوپای ما جلب کند؟ آیا استارت‌آپ‌ها در این رقابت نابرابر، از پیش بازنده‌اند یا هنوز هم راه‌هایی برای مقابله با آن‌ها وجود دارد؟ در این مقاله، سعی داریم که به این پرسش‌ها پاسخ داده و از رازهایی ارزشمند پیرامون این‌که چگونه افراد مناسبی را برای تیم کاری خود بیابیم و با چه ابزارهایی آن‌ها را در کسب‌وکار خود ماندگار کنیم، پرده بر می‌داریم.
گفتگو با بنیان‌گذار پلتفرم مشاوره به کسب‌وکارها

گفتگو با بنیان‌گذار پلتفرم مشاوره به کسب‌وکارها

«فوتی پاناگیو»، یک کارآفرین ۳۳ ساله و یکی از بنیان‌گذاران شرکت «گروث‌منتور» است. گروث‌منتور، یک پلتفرم ارتباطی و دوطرفه است که امکان ارتباط با منتورهای کسب‌وکاری را برای کارآفرینان فراهم نموده و در عین حال، بازاری بزرگ و رو به رشد نیز برای مشاوران کسب‌وکاری فراهم می‌آورد. در این مصاحبه، پاناگیو از موفقیت‌ها و شکست‌های خود در مسیر کارآفرینی می‌گوید، درس‌هایی ارزنده که می‌توان از آن‌ها آموخته و در سایر کسب‌وکارها بکار گرفت.
سیلا نانوتکنولوژی؛ کسب‌وکاری یک میلیارد دلاری

سیلا نانوتکنولوژی؛ کسب‌وکاری یک میلیارد دلاری

«ژن بردیچفسکی»، یکی از اعضای تیم اولیه تسلا و به‌طور دقیق‌تر، کارمند شماره ۷ تسلا بود. وی هم‌اکنون، مدیریت استارت‌آپ «سیلا نانوتکنولوژی»، با ارزش بیش از یک میلیارد دلار را بر عهده داشته که یکی از پیشگامان و نوآوران صنعت باتری محسوب می‌شود. سیلا در طول پنج سال گذشته، در هر سال حدوداً ۴۰ تا ۵۰ درصد رشد داشته و هیچ نشانه‌ای مبنی بر کاهش سرعت رشد آن تا چند سال آینده وجود ندارد. در این نوشتار، نگاهی کوتاه بر نحوه شکل‌گیری سیلا نانوتکنولوژی و روند توسعه و موفقیت آن خواهیم داشت.
پنج هزینه کلیدی در استارت‌آپ‌ها

پنج هزینه کلیدی در استارت‌آپ‌ها

اگرچه اغلب بنیان‌گذاران استارت‌آپی، در آغاز مسیر کارآفرینی خود به شدت جاه‌طلب و باانگیزه هستند، اما با گذشت زمان، انرژی آن‌ها تحلیل رفته و در نهایت، بسیاری از آن‌ها رؤیای خود را کنار می‌گذارند. در بسیاری از موارد، آن‌ها نمی‌توانند هزینه‌های استارت‌آپ خود را مدیریت کنند. نظر به اهمیت مدیریت هزینه در استارت‌آپ‌های مبتنی بر فناوری، در این نوشتار به معرفی پنج هزینه‌ای خواهیم پرداخت که در عین ضروری بودن، اگر به آن‌ها توجه لازم را نداشته باشیم، نابودی هر استارت‌آپی را رقم خواهند زد.