از فکر تا عمل

از  خدمت در ارتش تا کارآفرینی استارت‌آپی

از خدمت در ارتش تا کارآفرینی استارت‌آپی

یک کارآفرین، با یک رهبر نظامی، ویژگی‌های مشابه قابل توجهی دارند. هر دو باید رهبرانی سختکوش باشند و قبول کنند که اشتباه آن‌ها، می‌تواند با فروپاشی ساختارشان همراه شود. در این نوشتار، مصاحبه با یک ارتشی استرالیایی به نام «دیوید نیل» ارائه شده که با توجه به پتانسیل‌های کاری خود، اقدام به راه‌اندازی یک کسب‌وکار نموده و در حال حاضر، مشاوره‌هایی در حوزه مدیریت و رهبری سازمانی، به شرکت‌های مختلف ارائه می‌کند.
بهترین زمان راه‌اندازی کسب‌وکار را چگونه شناسایی کنیم؟

بهترین زمان راه‌اندازی کسب‌وکار را چگونه شناسایی کنیم؟

کارآفرینان باتجربه و هوشمند، اعتقاد دارند که داشتن یک ایده صرف (هر چقدر هم که جدید و سرشار از نوآوری باشد)، برای موفقیت کفایت نمی‌کند و موضوع مهم‌تر، تشخیص زمان مناسب برای عرضه ایده به بازار است. در این نوشتار، سعی می‌گردد تا زمان مناسب برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار استارت‌آپی را مورد بررسی قرار داده و تکنیک‌هایی برای تشخیص آن معرفی کنیم.
مصاحبه با یک کارآفرین موفق در حوزه تورهای گردشگری

مصاحبه با یک کارآفرین موفق در حوزه تورهای گردشگری

«مانوج تولسانی»، مدیرعامل و یکی از مؤسسین مجموعه «راینا گروپ» است که با ایده‌های متمایز و منحصربه‌فرد خود، جایگاه موفقی در صنعت هتل‌داری و سفر دست و پا نموده و به نظر می‌رسد که آینده رو به رشدی را در پیش روی خود می‌بیند. در این مصاحبه، تولسانی از تجربیات ارزشمندش در مسیر توسعه و تجاری‌سازی ایده و تبدیل راینا گروپ به یک کسب‌وکار موفق می‌گوید.
کارآفرینان موفق و خود راه‌اندازی کسب‌وکار

کارآفرینان موفق و خود راه‌اندازی کسب‌وکار

بوت‌استرپینگ یا خود راه‌اندازی، به این معنا است که شما به‌عنوان یک بنیان‌گذار استارت‌آپی، بخشی از سرمایه مورد نیاز را خودتان تأمین کرده یا با ایجاد یک جریان درآمدی هر چند ناچیز در کسب‌وکارتان، از آن به‌عنوان اهرم توسعه استفاده کنید. با توجه به اهمیت تأمین مالی و روند روزافزون به‌کارگیری بوت‌استرپینگ از سوی کارآفرینان استارت‌آپی، در این مقاله به گفته‌ها و تجارب برخی کارآفرینان موفق در این حوزه می‌پردازیم.
۷ نکته کلیدی برای بیشینه‌سازی بهره‌وری کارکنان دور کار

۷ نکته کلیدی برای بیشینه‌سازی بهره‌وری کارکنان دور کار

پرسش مهمی که این روزها بسیاری از صاحبان کسب‌وکار با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، این است که چگونه می‌توان در زمان دورکاری کارکنان، بیشترین بازده را از آن‌ها انتظار داشت. آیا تکنیک و روش خاصی برای افزایش راندمان یک نیروی دورکار وجود دارد؟ چگونه باید ارتباطات و فرهنگ‌سازمانی را در این ایام بهبود داد؟ در این مقاله، هفت نکته کلیدی برای تحقق این اهداف را بیان می‌کنیم که می‌تواند در محیط و شرایط حساس کنونی، کمک‌حال کارآفرینان باشد.
داستان موفقیت اولین بانوی پاکستانی مالک یک کسب‌وکار نانویی

داستان موفقیت اولین بانوی پاکستانی مالک یک کسب‌وکار نانویی

«ضیا حسن»، بانوی پاکستانی و مدیر شرکت استارت‌آپی «ان‌شیلد» است که با موفقیت‌های خیره‌کننده خود در زمینه کارآفرینی، توانسته به الگویی محبوب برای سایر زنان پاکستانی و همچنین تمامی صاحبان ایده، به‌ویژه در حوزه فناوری نانو بدل شود. از آنجا که آشنایی با فراز و نشیب‌های مسیر کارآفرینی، به‌ویژه در کسب‌وکارهای نوپا، می‌تواند درس‌های فراوانی به همراه داشته باشد، در این مقاله، تجارب خانم ضیا حسن، برای غلبه بر موانع و دستیابی به فناوری پوشش‌دهی سطوح با استفاده از فناوری نانو را مرور می‌کنیم.
درس‌هایی از زبان یک کارآفرین باتجربه

درس‌هایی از زبان یک کارآفرین باتجربه

بررسی‌ها نشان می‌دهد که هر تجربه کارآفرینی، ولو کوچک و ناموفق، درس‌هایی به همراه دارد که احتمال موفقیت را در تجارب بعدی به شدت افزایش می‌دهد. در این نوشتار، «تامر بارزیف» که یک کارآفرین باتجربه و مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار «IronSourse» است، از تجربه ده ساله کارآفرینی خود می‌گوید. بدیهی است که این مسیر، پستی‌ها و بلندی‌های خودش را داشته که می‌تواند درس‌های مهمی را برای کارآفرینان به دنبال داشته باشد.
گفتگو با بنیان‌گذار استارت‌آپی عجیب؛ ساعتی برای شمارش معکوس زمان

گفتگو با بنیان‌گذار استارت‌آپی عجیب؛ ساعتی برای شمارش معکوس زمان

ساعت هوشمند «Emit»، با الهام گرفتن از مشکل کمبود زمان و تعلل افراد در انجام کارهای ضروری خلق شد. «استفن تیتوس» و یکی از دوستان هم دانشگاهیش، به دنبال کمبود وقتی که همیشه با آن روبرو بودند، ایده ساخت یک ساعت هوشمند را ارائه نمودند. در ادامه، آن‌ها با راه‌اندازی یک شرکت استارت‌آپی، نسبت به جذب سرمایه و توسعه ایده عجیبشان اقدام کردند. در این مصاحبه، استفن در خصوص روند شکل‌گیری ایده، ساخت نمونه اولیه، راه‌اندازی شرکت و برنامه‌های آتی برای حضور در بازار با ما سخن می‌گوید.
آیا ایده شما با توانایی‌ها و علاقمندی‌هایتان متناسب است؟

آیا ایده شما با توانایی‌ها و علاقمندی‌هایتان متناسب است؟

آیا شما هم به کارآفرینی علاقه دارید؟ می‌خواهید کسب‌وکار و شرکت خودتان را داشته باشید، اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟ در این مقاله، از زبان «جف بونالدی» که بنیان‌گذار استارت‌آپ (Explorer's Passage) است، به بررسی گام‌های ابتدایی راه‌اندازی یک کسب‌وکار می‌پردازیم. این‌که چه ایده‌ای برای شروع کارآفرینی مناسب است و چگونه بفهمیم که ایده خلق شده متناسب با شرایط و استعدادهای بنیان‌گذاران هست یا خیر، از جمله مواردی است که در این نوشتار به آن‌ها پرداخته می‌شود.
استارت‌آپ هندی، نمادی از یک شرکت نانویی موفق در دوران کرونا

استارت‌آپ هندی، نمادی از یک شرکت نانویی موفق در دوران کرونا

«نیکیتا داتانی» و پدرش، نسبت به گردوغبار حساسیت دارند و از همین رو، همیشه به دنبال راهکاری برای حل مشکل خود بودند. وی برای حل این مشکل، اقدام به تولید ماسک‌ها و شال‌هایی نمود که از نانوالیاف تشکیل شده و قابلیت فیلتراسیون بالایی دارند. کسب‌وکار نیکیتا، در دوران کرونا با رشد قابل توجهی همراه شد که به نوعی نیاز به تأمین و جذب سرمایه را نیز تا حدود زیادی مرتفع نمود. در این نوشتار، داستان شکل‌گیری و توسعه این استارت‌آپ تازه‌تأسیس را مرور می‌کنیم.