آخرین مقالات

ایجاد تفکر خلاق به کمک تکنیک اسکمپر

ایجاد تفکر خلاق به کمک تکنیک اسکمپر

تکنیک اسکمپر یکی از روش‌های موفق مورد استفاده در تفکر خلاق است که به تحقق فرآیند طراحی و تبدیل ایده‌ها به نوآوری کمک می‌کند. اساس و پایه اصلی این تکنیک بسیار ساده و کاربردی، بر این ایده استوار است که آنچه جدید است، در واقع اصلاح چیزهای قدیمی موجود در اطراف ما است. این تکنیک، با ترغیب کردن شما به جستجوی راهی برای بهبود محصول یا خدمات فعلی، مسیر فکری را به سمتی هدایت می‌کند که ایده‌ای جدید برای محصولات و خدمات خلق شود. در این مقاله، به معرفی و چگونگی استفاده از این تکنیک جالب می‌پردازیم.
سرمایه‌گذاران خطرپذیر چگونه تصمیم می‌گیرند؟

سرمایه‌گذاران خطرپذیر چگونه تصمیم می‌گیرند؟

با وجود داستان‌های موفقیت متعدد از شرکت‌هایی که به لطف سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر به جایگاه فعلی دست یافته‌اند، اما اطلاعات بسیار کمی در مورد عملکرد «VC»ها وجود دارد. در این نوشتار، مروری اجمالی بر یکی از مطالعات صورت گرفته پیرامون نحوه عملکرد شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر خواهیم داشت تا مشخص شود که این شرکت‌ها چگونه نمونه‌های مدنظر خود را شناسایی نموده و آن‌ها را ارزیابی می‌کنند. این یافته‌ها، برای کارآفرینانی که سعی در جذب سرمایه دارند، شرکت‌های سرمایه‌گذاری جدید که به دنبال الگوهای موفق هستند و همچنین سیاست‌گذارانی که به دنبال ایجاد یک اکوسیستم‌های کارآفرینی کارآمد می‌باشند، بسیار مفید است.
نهادینه کردن فرهنگ یادگیری در استارت‌آپ

نهادینه کردن فرهنگ یادگیری در استارت‌آپ

یکی از نقاط ضعف بزرگ استارت‌آپ‌ها، نادیده گرفتن موضوع یادگیری و نقش کلیدی آن در بهره‌وری کسب‌وکار است. یک مطالعه جالب نشان داد که شرکت‌های با بهترین عملکرد، بیش از ۸۴ درصد از کارکنان خود را آموزش داده و یادگیری آن‌ها را در اولویت قرار می‌دهند. در مقابل، در سازمان‌های با عملکرد پایین، تنها ۱۶ درصد از کارکنان آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند. با توجه به کمبود تجربه و مهارت‌های کافی در بنیان‌گذاران استارت‌آپی و هزینه‌های مرتبط با این عدم تجربه، یادگیری به یک فاکتور کلیدی در کسب‌وکارهای نوپا بدل شده است. این مقاله، به این موضوع پرداخته و بیان می‌کند که چگونه می‌توان فرهنگ یادگیری را در تیم‌های کاری پرورش داد.
چهار شاخص مالی مهم برای نظارت بر عملکرد کسب‌وکار

چهار شاخص مالی مهم برای نظارت بر عملکرد کسب‌وکار

فارغ از اهداف میانی تعریف شده برای استارت‌آپ، عرضه محصول نهایی به بازار و فروش بالای آن، یکی از المان‌های عمومی موفقیت خواهد بود. برای نظارت بر کسب‌وکار و مسیر حرکت آن به سوی اهداف از پیش تعیین‌شده، در نظر گرفتن شاخص‌های کلیدی عملکرد، اهمیت بسیار زیادی دارد. در میان این شاخص‌های مختلف، شاخص‌های مالی نقشی کلیدی ایفاء نموده و آینده کسب‌وکار به شدت به آن‌ها وابسته است. از همین رو، در مقاله حاضر سعی شده تا چهار شاخص‌ کلیدی عملکرد مالی کسب‌وکار را به طور خلاصه معرفی کنیم.
فروش کسب‌وکار؛ ایده‌ای متفاوت برای درآمدزایی

فروش کسب‌وکار؛ ایده‌ای متفاوت برای درآمدزایی

اگر تجربه راه‌اندازی یک کسب‌وکار و مدیریت آن را داشته باشید، احتمالاً با پیشنهاداتی برای فروش کسب‌وکارتان هم مواجه شده‌اید، به ویژه اگر کسب‌وکاری موفق و سودآور در اختیار داشته باشید. این پیشنهاد، گزینه‌ای جدید پیش روی بسیاری از صاحبان کسب‌وکار می‌گذارد که در گذشته به آن فکر نکرده بودند. اما در این فرایند چه چیزهایی باید در نظر گرفته شود؟ مهم‌ترین عوامل شکست تملک‌های فناورانه چیست؟ در این مقاله، به این پرسش‌ها پرداخته و ضمن مرور اجمالی مفهوم فروش و واگذاری کسب‌وکار، برخی از مهم‌ترین نکات و الزامات مرتبط با هر دو طرف این مبادله بیان می‌گردد.
انواع کارآفرینی و ویژگی‌های آن‌ها

انواع کارآفرینی و ویژگی‌های آن‌ها

درست است که در یک تعریف ساده و کوتاه، کارآفرین کسی است که کسب‌وکار جدیدی راه‌اندازی می‌کند، اما تأمین مالی این کسب‌وکار، توسعه محصول، نحوه تیم‌سازی و تعامل با افراد، فروش و بازاریابی و حتی توزیع محصول نهایی، به ابعاد کسب‌وکار ایجاد شده وابسته است. بر همین اساس، در این مقاله به چهار نوع کارآفرینی، شامل «کسب‌وکارهای کوچک، استارت‌آپ‌های مقیاس‌پذیر، شرکت‌های بزرگ و کارآفرینی اجتماعی» پرداخته شده و ویژگی‌ها و مشخصه‌های کلیدی هر یک را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار می‌دهیم.
چرا استارت‌آپ ناب همه چیز را تغییر می‌دهد؟

چرا استارت‌آپ ناب همه چیز را تغییر می‌دهد؟

راه‌اندازی یک استارت‌آپ جدید، یک پروژه پرمخاطره و با ریسک شکست بالا است. اما در سال‌های اخیر، یک نیروی خنثی‌کننده و کارآمد هم ظهور کرده که می‌تواند ریسک راه‌اندازی یک کسب‌وکار نوپا را تا حدی کاهش دهد. این روش اعجاب‌انگیز که استارت‌آپ ناب نام دارد، سه رکن مهم را در دستور کار قرار می‌دهد: «آزمایش به جای برنامه‌ریزی دقیق»، «بازخورد مشتری به جای شهود» و «طراحی مکرر به جای طراحی بزرگ و از پیش تعیین شده». در این مقاله، از منظر استیو بلانک، به مرور کوتاه تکنیک‌های استارت‌آپ ناب و فلسفه تکامل آن‌ها می‌پردازیم.
ساختار سازمانی در استارت‌آپ‌ها

ساختار سازمانی در استارت‌آپ‌ها

هر شرکتی، اعم از بزرگ یا کوچک، تولیدی یا خدماتی، نیازمند یک ساختار سازمانی مناسب است. استارت‌آپ‌ها هم از این موضوع مستثنی نبوده و برای موفقیت، می‌بایست از یک ساختار سازمانی اولیه برخوردار باشند. اما سؤال اینجا است که ساختار سازمانی به چه معنا است و چگونه به کارایی، تصمیم‌گیری، ارتباطات و شفافیت در استارت‌آپ‌ها کمک می‌کند؟ ساختار سازمانی مناسب برای هر استارت‌آپ، با توجه به دوره عمر آن چیست؟ در این مقاله به دنبال پاسخ به سؤالات فوق هستیم.
منتورها و نقش آن‌ها در موفقیت استارت‌آپ

منتورها و نقش آن‌ها در موفقیت استارت‌آپ

کارآفرینی و موفقیت در تجاری‌سازی ایده‌های جدید، کاری بس دشوار است. در این مسیر، چالش‌های زیادی وجود دارد که بیشتر آن‌ها، به واسطه عدم تجربه کارآفرینان، می‌تواند به فاجعه منجر شود. به همین دلیل، داشتن فردی در کنار خود که بعضاً بتواند از مسیر پیش رو آگاهی داده و در این مسیر راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد، معجزه بی چون و چرایی است که بیش از ۳۳ درصد از استارت‌آپ‌های موفق از آن بهره می‌برند. در این مقاله، نگاهی اجمالی به منتورینگ و مزایا و منافع آن برای استارت‌آپ‌ها داشته و راهکارهایی برای استفاده حداکثری از منتورها ارائه می‌شود.
شش سبک مدیریتی برای رهبری مؤثر کسب‌وکار

شش سبک مدیریتی برای رهبری مؤثر کسب‌وکار

هر مدیر، روش خاص خود را برای آموزش تیم و انجام کارها دارد. این رویکرد متمایز، تأثیر متفاوتی بر عملکرد و روحیه کارکنان خواهد داشت و عملاً مسیر آینده کسب‌وکار شما را مشخص می‌کند. به عبارت بهتر، سبک‌ها و تکنیک‌های مختلف مدیریتی، از نظر اثربخشی، فرهنگ‌سازمانی، عملکرد کاری و سایر عوامل کلیدی تأثیرگذار در کسب‌وکار، نتایج متفاوتی دارند. در این مقاله، سعی شده تا با معرفی مهم‌ترین سبک‌های مدیریت سازمان، کاربرد و مزایا و معایب آن‌ها را معرفی کنیم.