از فکر تا عمل

پلتفرمی برای مقابله با سرطان؛ معرفی یک استارت‌آپ ترکیه‌ای

پلتفرمی برای مقابله با سرطان؛ معرفی یک استارت‌آپ ترکیه‌ای

یکی از استارت‌آپ‌های فعال در حوزه نانو پزشکی، «RS Research» نام دارد. پلتفرم اختصاصی این استارت‌آپ ترکیه‌ای، تحت عنوان ساگیتا، از ترکیبات «پلیمری/ دارویی» برای هدف قرار دادن تومورها و اثرگذاری بیشتر دارو استفاده می‌کند. این پلتفرم، نانو ذرات را با آنتی‌بادی‌ها و پپتیدها ترکیب نموده و با توجه به قابلیت حمل چندین روش درمانی مختلف، امکان هم‌افزایی درمانی را در بیماری‌های پیچیده فراهم می‌کند. در این نوشتار، از سلسله مقالات معرفی استارت‌آپ‌های نانویی، داستان شکل‌گیری و توسعه این استارت‌آپ موفق را مرور خواهیم کرد.
خاطرات یک کارآفرین سریالی؛ همیشه اشتباهات جدیدی انجام بده!

خاطرات یک کارآفرین سریالی؛ همیشه اشتباهات جدیدی انجام بده!

نشستن پای صحبت‌های کارآفرینان استارت‌آپی و شنیدن خاطرات و تجارب مختلف آن‌ها، کاری هیجان‌انگیز و در عین حال بسیار مفید است که می‌تواند ضریب موفقیت شما را بالا ببرد. یکی از این کارآفرینان موفق، «دیو سیفری»، بنیان‌گذار شرکت‌های استارت‌آپی متعددی از جمله «Linuxcare» و «Technorati» است که در این مصاحبه، بخشی از مسیر کارآفرینی و آموخته‌های مهیج خود را شرح می‌دهد.
استفاده از گرافن برای درمان اختلالات مغزی؛ معرفی یک استارت‌آپ نانویی

استفاده از گرافن برای درمان اختلالات مغزی؛ معرفی یک استارت‌آپ نانویی

استارت‌آپ اسپانیایی اینبرین نوروالکترونیک، به رغم تأسیس در سال ۲۰۱۹ میلادی و به لطف ایده مهیج و بلندپروازانه‌اش، توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران و متخصصین را به خود جلب نموده است. این شرکت، در تلاش است تا با توسعه نوعی ایمپلنت گرافنی، فعالیت الکتریکی مغز انسان را در فرکانس‌های بسیار پایین به ثبت رسانده و با این اطلاعات ارزشمند، شروع و پیشرفت بیماری‌هایی مانند سکته مغزی یا صرع را پیش‌بینی نماید. در این مقاله، مروری بر داستان شکل‌گیری و توسعه اینبرین داشته و با ایده‌ها، فناوری‌ها و محصولات این شرکت نوپا بیشتر آشنا می‌شویم.
چهارچوب‌های مهم تصمیم‌گیری برای رهبران استارت‌آپی

چهارچوب‌های مهم تصمیم‌گیری برای رهبران استارت‌آپی

در دنیای استارت‌آپ‌ها، هنر تصمیم‌گیری همیشه در مورد اتخاذ «بهترین» تصمیم‌ها نیست، بلکه در مورد استفاده حداکثری از اطلاعات موجود، جلب اعتماد بین سهامداران و اجرای با قاطعیت آن‌ها است. در مقاله حاضر، شش ابزار و چهارچوب مشهور و کارآمد برای تصمیم‌گیری با کیفیت بالا در استارت‌آپ‌ها معرفی شده که استفاده از اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم‌گیری، آزمایش راه‌حل‌های بالقوه و آشتی دادن دیدگاه‌های متضاد را ممکن نموده و ترس از تصمیم‌گیری را در رهبران استارت‌آپی از بین ببرد.
هفت توصیه کلیدی یک کارآفرین به پسرش

هفت توصیه کلیدی یک کارآفرین به پسرش

«عمر عوادالله»، یکی از هم‌بنیانگذاران شرکت «Cloudera» است که در سال 2008 میلادی تأسیس شده و با توجه به موفقیت‌های قابل توجه، در طی سیزده راند سرمایه‌گذاری، موفق به جذب سرمایه 1 میلیارد دلاری شده و عرضه عمومی شده است. عمر به عنوان یک کارآفرین موفق، قطعاً آموخته‌ها و توصیه‌های بسیار مهمی با خود دارد که بخش‌هایی از آن‌ها را طی یک مصاحبه به اشتراک گذاشته شده است. در این نوشتار، هفت توصیه کلیدی وی برای کارآفرینان جوان آورده شده که توجه به همه آن‌ها، برای کسی که تصمیم به قدم گذاشتن در این مسیر سخت و پیچیده دارد، الزامی است.
چه چیزی باعث موفقیت می‌شود؟

چه چیزی باعث موفقیت می‌شود؟

موفقیت و شکست، در زمره کلمات مهمی هستند که در زندگی روزمره خود نه تنها بارها آن‌ها را شنیده‌ایم، بلکه خودمان هم زیاد با آن‌ها روبرو می‌شویم. در حالی که نکات زیادی برای موفق شدن وجود دارد، اما اجماع نظرات افراد موفق، نکات مشترک اما بسیار مهمی را معرفی نموده که پیروی از آن‌ها می‌تواند بسیار کارساز باشد. «ریچارد جان»، تحلیلگر حوزه موفقیت، در دو نوبت حضور خود در برنامه «TED»، به نکات ارزنده‌ای در خصوص موفقیت اشاره نموده که در این نوشتار بخش‌هایی از آن‌ها ارائه شده است.
چطور کاری پیدا کنم که دوستش دارم؟!

چطور کاری پیدا کنم که دوستش دارم؟!

هشتاد درصد مردم کارهایی را انجام می‌دهند که به آن‌ها علاقه‌ای ندارند. این در حالی است که در زندگی همه افراد پر شور و مشتاق به تغییر، فرقی هم ندارد که این فرد نابغه‌ای همچون استیو جابز باشد یا یک نانوای ساده، ساختاری متشکل از سه چیز وجود دارد. «به دست آوردن شناخت از خود»، «گذر از غیرممکن‌ها» و «اطرافیان پر شوق و مشتاق»، سه اصل مهمی هستند که در این نوشتار به عنوان اصولی ساده اما مهم برای دنبال کردن یک علاقه‌مندی به عنوان شغل آتی معرفی شده‌اند.
از کفی هوشمند مقابله با زخم دیابت تا ماسک گرافنی

از کفی هوشمند مقابله با زخم دیابت تا ماسک گرافنی

شرکت استارت‌آپی «فلکس‌تراپاور»، در سال ۲۰۱۵ و با هدف توسعه نوعی ابزار بهداشتی پیشگیرانه برای تشخیص زودهنگام زخم پای دیابتی شکل گرفت. این استار‌ت‌آپ که به صورت خاص بر روی گرافن و کاربردهای ویژه آن متمرکز شده، در صدد استفاده از این ماده ارزشمند برای کاربردهای مختلف بوده و به کمک ثبت اختراع، از فناوری‌های انحصاری خود محافظت می‌کند. جالب اینجا است که این شرکت حتی با شیوع اپیدمی کووید-۱۹ هم، به سراغ تولید ماسک‌های گرافنی رفت و عملاً توانست یک تهدید جدی محیطی را به فرصتی برای رشد بیشتر تبدیل نماید. در این نوشتار از سلسله مقالات معرفی استارت‌آپ‌های موفق نانویی، با روند شکل‌گیری فلکس‌تراپاور و محصولات و فناوری‌های آن آشنا می‌شویم.
گفتگو با کارآفرینی که به دنبال احیای اقیانوس‌ها است!

گفتگو با کارآفرینی که به دنبال احیای اقیانوس‌ها است!

«فرناندو گارسیا-توروبیا»، هم‌بنیان‌گذار و مدیر مالی شرکت «آگوآ» است. این استارت‌آپ که در سال ۲۰۱۹ میلادی تأسیس شده، اقدام به عرضه برند جدیدی از آب معدنی نموده که برای بسته‌بندی آن، از پلاستیک و مواد شیمیایی مورد استفاده در بطری‌های معمول استفاده نشده است. این شرکت، در همین مدت کوتاه فعالیت خود، در کنار سودآوری خوبی که در نتیجه مشارکت با برندهای بزرگ داشته، در راستای مسئولیت اجتماعی برای احیای اقیانوس‌ها هم قدم‌هایی برداشته است. در این مصاحبه، این کارآفرین خلاق و موفق، از چالش‌ها و جذابیت‌های مسیر کارآفرینی می‌گوید.
تکنیک‌های ساده‌ای برای مدیریت زمان

تکنیک‌های ساده‌ای برای مدیریت زمان

چطور زمانم را بهتر مدیریت کنم؟ این سؤالی است که قریب به اتفاق بنیان‌گذاران استارت‌آپی، در مقطعی از فعالیت‌های کارآفرینانه خود با آن مواجه می‌شوند. آن‌ها برخی کارآفرینان موفق و مشهور را می‌بینند که علاوه بر مدیریت کسب‌وکار خود، از ایده‌های جدید هم غافل نبوده و در عین حال، سرگرمی‌ها و علایق شخصیشان را هم پیگیری می‌کنند. به نظر می‌رسد که هفته این افراد، چند روز بیشتر از معمول دارد! در این مقاله، به ده نکته کلیدی پرداخته شده که برای مدیریت موفق‌آمیز زمان به بنیان‌گذاران کمک می‌کند.