اخبار

تولید صنعتی نانوالیاف حاوی گرافن در چین

0 نظرات
34
۲۷-تیر-۱۳۹۶

یکی از شرکت‌های چینی موفق به توسعه الیاف گرافنی شده‌است. این شرکت چینی قصد دارد تا از این الیاف برای تولید منسوجات ورزشی، لباس زیر و انواع پوشاک‌ها استفاده کند. در این فناوری، گرافن با مواد پلیمری ترکیب شده و در دمای اتاق الیاف جدیدی بدست می‌آید. این الیاف جدید دارای خواص مختلفی از جمله خواص آنتی‌باکتریال، مقاوم در برابر پرتوهای فرابنفش، آنتی‌استاتیک و ویژگی‌های مقاومت در برابر حرارت است. در واقع منسوجاتی که با استفاده از این الیاف تولید می‌شوند این خواص جالب توجه را بدست می‌آورند.
در نشستی که توسط وزارت علم و فناوری کشور چین برگزار شده بود، مسئولان این وزارتخانه فناوری تولید این الیاف را تأیید کردند. در این نشست اعلام شد که شرکت شانگهای کیورن نیو متریال تکنولوژی (Shanghai Kyorene New Material Technology Co) اقدام به تولید این الیاف کرده است. فناوری ساخت این الیاف به‌صورت پتنتی در چین و خارج این کشور به ثبت رسیده است. این فناوری همگام با دیگر کشورها توسعه می‌یابد. گرافن یکی از سبک‌ترین و نازک‌ترین و در عین حال مستحکم‌ترین ماده تولید شده به دست بشر است.
بای یونگزیاو از دانشگاه لانژو که در حوزه تحقیقات گرافن در این کشور پیشرو است، درباره فناوری الیاف گرافنی این شرکت می‌گوید: «این فناوری جدید موجب می‌شود تا بتوان الیاف را با گرافن ترکیب و از آن در محصولات نساجی استفاده کرد. درصورت استفاده از این الیاف در محصولات، قابلیت‌های جدیدی در محصول نهایی ایجاد می‌شود.»
کیو جینگ از مدیران انجمن ملی نساجی چین می‌گوید: «موفقیت الیاف گرافنی می‌تواند به تولید منسوجات جدید کمک کرده و رقابت‌پذیری صنایع چین را در سطح بین‌المللی بهبود دهد.»

0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه: تأسیس کارخانه‌ای در پارک کسب وکار برای تولید انبوه نانوذرات توسعه کسب و کار تولید گرافن با تأسیس یک شرکت جدید بازتاب تجاری‌سازی طرح‌های برتر فناوری نانو در روزنامه جام جم ارائه طرح های ۳ تیم از نانومچ در پنجمین مجمع اقتصادی نانو استفاده از نانوفناوری در ترکیب داروهای پوستی شرکت‌های تولید لبنیات به دنبال تولید محصولاتی با طعم فناوری نانو حمایت مالی از تولید کننده نوپای نقاط کوانتومی جریان نانوسیالات ایرانی در رگ‌های صنعت کشور نقش برنامه‌ی نانومچ در تجاری‌سازی شکم‌بندهای بارداری ضد امواج ساخت نانوتراشه‌ای برای استفاده در صنعت اینترنت اشیاء
اخبار خارجی

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.