قطب‌نما

قطب‌نما مسابقه‌ای است که برنامه نانومچ در راستای شکل‌گیری تفکر صحیح کارآفرینانه در میان فناوران و دانشجویان کشورمان برگزار می‌کند و فرصتی است تا فعالان عرصه کسب‌وکارهای نوپا، تجربیات و نظرات خود را درمورد چالش‌های مسیر توسعه و تجاری‌سازی فناوری بیان نمایند.

اولین سری این مسابقه با موضوع چگونگی انتخاب ایده با قابلیت تجاری‌سازی، مهرماه 96 همزمان با برگزاری دهمین نمایشگاه سالانه فناوری نانو برگزار شد و مخاطبان برنامه پاسخ‌های خود را در غرفه نانومچ در جشنواره نانو تحویل دادند. در این سری از مسابقه، از میان پاسخ‌های دریافتی، سه پاسخ برتر انتخاب و معرفی شدند و به برگزیدگان، یک بسته از محصولات تجاری شده فناوری نانو به همراه یک نیم‌سکه بهار آزادی به رسم یادبود و یادگاری از سمت نانومچ تقدیم گردید. پس از آن، مسابقه قطب‌نما بصورت حضوری و آنلاین با موضوعات گوناگون برگزار گردید و پاسخ‌های برتر انتخاب شدند و مورد تقدیر قرار گرفتند. لازم به ذکر است قطب‌نمای حضوری، سالانه و همزمان با نمایشگاه‌ فناوری نانو در غرفه نانومچ برگزار می‌شود.

این مسابقه در دوره‌های آتی نیز برگزار خواهد شد و مخاطبان عزیز نانومچ که به محک زدن اطلاعات خود در حوزه توسعه فناوری و کارآفرینی علاقه‌مند هستند، می‌توانند اخبار آن از طریق لینک قطب‌نما درحال برگزاری و شبکه‌های اجتماعی نانومچ با شناسه nanomatch@ دنبال کنند. لازم به ذکر است اطلاعات کامل دوره‌های پیشین مسابقه قطب‌نما و همچنین برگزیدگان و پاسخ‌های برتر نیز از طریق لینک قطب‌نما برگزار شده و همچنین اخبار برنامه نانومچ قابل مشاهده می‌باشد.