آخرین اخبار

پایداری نانولوله‌های نیترید بور در دماهای بالا

پایداری نانولوله‌های نیترید بور در دماهای بالا

تیمی از محققان مؤسسه مواد پیشرفته دانشگاه ایالتی فلوریدا، با همکاری شرکت «BNNT Materials»، در تلاش برای حذف محدودیت‌های حرارتی نانومواد پیشرفته و تأثیر مستقیم آن‌ها بر سیستم‌های دارورسانی، الکترونیک، سفرهای فضایی و سایر کاربردها می‌باشند. این تیم، دستاوردهای قابل توجهی در خصوص چگونگی حفظ پایداری نانولوله‌های نیترید بور خالص در دماهای بالا و در محیط‌های خنثی بدست آورده‌اند. بر این اساس، نانولوله‌های نیترید بور در یک محیط خنثی، تا دمای 1800 درجه سانتیگراد کاملاً پایدار خواهند بود.
جذب سرمایه 6 میلیون دلاری برای تحویل هدفمند دارو

جذب سرمایه 6 میلیون دلاری برای تحویل هدفمند دارو

«میداتک فارما» که یک شرکت انگلیسی فعال در حوزه تحویل دارو است، خبر از جذب سرمایه 6 میلیون دلاری از مؤسسات آمریکایی داده است. تأمین مالی صورت گرفته از محل این جذب سرمایه، شرکت را قادر می‌سازد تا بر توسعه بالینی دارایی خود برای حمل هدفمند دارو تمرکز نموده و در کنار طرح‌های کاهش هزینه، سرمایه در گردش کافی را در اختیار شرکت قرار دهد.
نتایج مثبت استفاده از نانومیله طلا برای مبارزه با سرطان

نتایج مثبت استفاده از نانومیله طلا برای مبارزه با سرطان

«سونا نانوتک» که توسعه‌دهنده نانومیله‌های طلا برای کاربردهای درمانی ویژه برای مبارزه با سرطان است، خبر از دریافت نتایج مثبت تست نانومیله‌های طلا از مؤسسه ملی سرطان داده است. این آزمایش‌ها پس از آن انجام گرفته که سونا نانوتک نتایج مثبت اولیه‌ای از این نانومیله‌ها در انطباق با فناوری پلتفرم درمانی «سیوا تراپی» ثبت نموده بود. این نتایج حاصل از آزمایش‌های شخص ثالث که در راستای دریافت مجوز «FDA» انجام می‌گیرد، مهر تأییدی بر قابلیت استفاده از نانومیله‌های طلای سونا برای کاربردهای درمانی ضدسرطان است.
استفاده از فناوری نانو برای درمان پوکی استخوان

استفاده از فناوری نانو برای درمان پوکی استخوان

پوکی استخوان یک چالش در حال رشد است. بر اساس آمارهای موجود، از هر چهار مرد پنجاه ساله و بالاتر، یک نفر و از هر دو زن، یک نفر در معرض شکستن استخوان به عنوان علامت پوکی استخوان هستند. با وجود پیشرفت‌های قابل توجه در درمان این بیماری، اما بسیاری از بیماران به دلیل نگرانی در مورد عوارض جانبی غیرمعمول و فقدان شواهد معتبر برای اثربخشی طولانی‌مدت داروهای تجویزی، از مصرف آن‌ها خودداری می‌کنند. در اینب بین، نانوفناوری به عنوان یکی از راهکارهای اصلی برای درمان این بیماری معرفی شده که بسیاری از نگرانی‌ها و عوارض جانبی را از بین می‌برد.
استفاده از نانوحفرات برای شناسایی پاتوژن‌های تنفسی

استفاده از نانوحفرات برای شناسایی پاتوژن‌های تنفسی

یک تیم تحقیقاتی متخصص در نانوساختارهای «DNA» در دانشگاه کمبریج، فناوری منحصربه‌فردی برای تشخیص پاتوژن‌های تنفسی توسعه داده‌اند. این فناوری که در قالب استارت‌آپ زایشی «کمبریج نوکلئومیک» تجاری‌سازی می‌گردد، مبتنی بر نانوحفرات بوده و توانایی شناسایی همزمان چندین ویروس را دارد.
واکسن‌های نانویی کارآمد برای مبارزه با سرطان

واکسن‌های نانویی کارآمد برای مبارزه با سرطان

«فلشپوینت تراپی» مدعی طراحی واکسن‌هایی کارآمد برای درمان سرطان است. این استارت‌آپ زایشی اعلام نموده که با یک دستکاری ساده در ساختار واکسن‌های غیرکارآمد فعلی، می‌تواند روش درمانی مؤثری برای انواع مختلف سرطان‌ ارائه نماید. بنیانگذاران این استارت‌آپ امیدوارند که این واکسن‌ها را تا سال آینده در آزمایش‌های بالینی مورد استفاده قرار دهند.
هدف قرار دادن سرطان با یک نانوذره چنددارویی

هدف قرار دادن سرطان با یک نانوذره چنددارویی

شیمیدان‌های دانشگاه «MIT» نانوذراتی طراحی کرده‌اند که می‌تواند چندین دارو را با نسبت‌هایی قابل کنترل به صورت همزمان حمل نماید. در مطالعه‌ای که بر روی مو‌ش‌ها انجام گرفته، محققان نشان دادند که نانوذرات حامل سه دارو، تومورها را بسیار بیشتر کوچک می‌کنند. با توجه به نتایج مثبت تحقیقات، این محققین شرکتی به نام «Window Therapeutics» را راه‌اندازی نموده و در تلاش برای توسعه و تجاری‌سازی فناوری می‌باشند.
استفاده تجاری از گرافن در بتن

استفاده تجاری از گرافن در بتن

استارت‌آپ کانادایی «BGS»، موفق به توسعه افزودنی‌های گرافنی برای استفاده در بازار بتن شده است. ترکیب جدید این شرکت، در راستای تلاش برای حذف سیمان به عنوان ماده‌ای که فرایند تولید آن با آلایندگی بسیار زیادی همراه می‌باشد، توسعه یافته است. این افزودنی گرافن می‌تواند حداقل 15 درصد از مصرف سیمان را بدون به خطر انداختن عملکرد مقاومت فشاری محصول کلی بتن، کاهش دهد.
جذب سرمایه 11 میلیون دلاری برای شناسایی سرطان به کمک نانوذرات

جذب سرمایه 11 میلیون دلاری برای شناسایی سرطان به کمک نانوذرات

به کمک فناوری جدید «فرونووا» هیچ توموری کشف نشده باقی نمی‌ماند. این شرکت استرالیایی برای فناوری نانویی جدید خود موفق به جذب سرمایه 11 میلیون دلاری شده تا به کمک آن بتواند توسعه فناوری برای شکار انواع مختلف سرطان‌ را عملیاتی نماید.
افزایش دوام جاده‌ها به کمک فناوری نانو

افزایش دوام جاده‌ها به کمک فناوری نانو

شرکت هندی «زایدکس»، راهکاری نانویی برای ایجاد جاده‌هایی بادوام بیشتر توسعه داده است. محصول جدید این شرکت می‌تواند در برابر ترک‌خوردگی جاده‌ها تحت بارهای ترافیکی سنگین و چرخه‌های آب‌و‌هوایی مقاومت نشان داده و با افزایش طول عمر جاده‌ها، نیاز به تعمیر و نگهداری‌های دوره‌ای سریع و صرف هزینه‌های کلان راهداری را به شکل قابل توجهی کاهش می‌دهد.