طرح ها

جوهر تصعیدی نانوساختار


به کمک این طرح، توانایی تولید جوهرهای سابلیمیشن یا تصعیدی، در داخل کشور وجود داشته و می‌توان این محصول را با کیفیت مناسب و قیمت کم‌تر، در داخل تولید نمود.

مدتی است که این قابلیت فراهم شده که بتوان  تصویر دلخواه را روی اجسام مصرفی یا تزئینی مد نظر، مانند لباس، قاب موبایل، لیوان، پازل و ... چاپ نمود؛ این کار، با استفاده از یک چاپگر رومیزی جوهرافشان و یک پرس حرارتی خیلی کوچک انجام گرفته و نیازی به دستگاههای چاپ پیشرفته و بزرگ صنعتی نیست. این چاپگرها، به راحتی در دسترس هستند و جوهری که برای این منظور و داخل کارتریج آن‌ها استفاده میشود جوهر سابلیمیشن یا تصعیدی است. این جوهرها، به راحتی توسط چاپگر روی سطح کاغذ چاپ شده و سپس سطح کاغذ روی زمینه نهایی مورد نظر قرار گرفته و توسط پرس حرارتی، در مدت زمان چند ثانیه، به روی سطح منتقل می‌شود. در حال حاضر، جوهرهای تصعیدی مورد استفاده در کشور، تماماً وارداتی بوده و قیمت آن‌ها، بسیار بالا است. به کمک این طرح، توانایی تولید این جوهرها در داخل کشور وجود داشته و می‌توان این محصول را با کیفیت مناسب و قیمت کم‌تر، در داخل تولید نمود.

محصول جوهر تصعیدی، به منظور سازگاری با چاپگرهای اپسون (و دیگر چاپگرهای تجهیز شده با هد اپسون) طراحی شده است. کارتریج چاپگرهای رایج در کشور، برای استفاده این جوهرها عمدتاً دارای 6 رنگ فیروزه‌ای، ارغوانی، زرد، مشکی، فیروزه‌ای روشن و ارغوانی روشن (C,M,Y,K,LC,LM) بود که البته قابلیت سفارشی‌سازی رنگ‌های دیگر را هم دارند.

محصول جوهر تصعیدی، به دلیل اندازه ذرات بسیار کوچک (در ابعاد نانومتری)، گرفتگی هد چاپگر را به حداقل میزان رسانده که موجب کاهش آسیب به هد چاپگر در مقایسه با جوهرهای با کیفیت پایینتر می‌شود. علت آن نیز فناوری به کار رفته در پایدارسازی این جوهرها بوده که منجر به طول عمر بالا و پایداری طولانی مدت آن‌ها می‌شود که بهبود کارایی محصول را به همراه خواهد داشت.

همچنین مواد بکار رفته در فرمولاسیون این جوهرها، سازگار با محیط زیست بوده و فاقد حلال‌هایفرار و مواد مضر، از قبیل فرمالین و آلکیل فنول‌ها می‌باشد که مطابق با استانداردهای محیط زیستی اروپا و آمریکا است.

مشخصات جوهر تصعیدی

C, M, Y, LC, LM, BK

رنگها 

5-60 درجه سانتی‌گراد

دمای نگهداری

180-210 درجه سانتی‌گراد

دمای اعمال

30 الی 90 ثانیه

زمان اعمال

مراحل انجام این چاپ، بصورت شماتیک در تصویر نشان داده شده که باعث سهولت فرآیند در مقایسه با دیگر روشهای چاپ است. تنها کافیست تصویر چاپ شده توسط چاپگر مجهز به این جوهرها را بر روی سطح نهایی قرار داده و با اعمال چند ثانیه­ای حرارت و فشار، تصویر بطور کامل و با کیفیت بالا بر روی سطح نهایی منتقل شود. این جوهرها، در صنعت چاپ و برای چاپ انتقالی توسط یک سطح واسط و اعمال تصویر نهایی توسط پرس حرارتی، مورد استفاده قرار می­‌گیرند. این محصول، به منظور استفاده در چاپگرهای رومیزی اپسون رایج در بازار طراحی شده است. کاربردهای عمده این جوهرها، در چاپ تصاویر دلخواه بر روی انواع سطوح پوشاک، سرامیک، شیشه، پلیمر، چوب و کاغذ است. بطور کلی، گستره استفاده این محصول، روز به روز در حال گسترش بوده و زمینه­‌های کاربردی آن، اعم از لوازم تزئینی، تبلیغاتی، فرهنگی، هنری و ... به خلاقیت مصرف‌کننده و پرس حرارتی سطح نهایی وابسته است.

 مزایا:

  • قابلیت تولید داخل کشور و صادرات به کشورهای منطقه
  • کیفیت رنگی بالا
  • جلوگیری از گرفتگی هد چاپگر
  • کاهش قیمت در مقایسه با محصولات خارجی
  • پایداری بالا و طولانی مدت
  • سازگار با محیط زیست
برگشت