سرمایه‌گذاری

نانومچ با هدف غایی جذب سرمایه‌گذار و یا آغاز یک کسب و کار برای طرح‌های پذیرفته شده سعی در بسترسازی ملزومات این مهم دارد. در همین راستا در مواردی که طرحی موفق به جذب سرمایه‌گذار شود، ستاد توسعه فناوری نانو نیز در صورت تمایل طرف سرمایه‌گذار در قالب خاصی اقدام به مشارکت در این امر می‌نماید تا ضمن فراهم‌ نمودن بخشی از هزینه‌های مورد نیاز سرمایه‌گذاری، بعنوان یک تسهیل‌گر در شکل‌گیری یک مشارکت از نوع کسب و کار ایفای نقش نماید.

 

با توجه به سیر تکاملی طرح‌ها در مدت زمان حضور در برنامه و نیازمندی هر یک از طرح‌ها در بهره‌مندی از مشاوره‌های افراد خبره، در برخی از زمینه‌ها مشاورانی در کنار فناوران و شرکت‌ها قرار می‌گیرد. بعنوان مثال با توجه به حساسیت بسیار بالای فرآیندهای فروش و یا مدل‌های مختلف مشارکت در فناوری، یک  مشاوره حقوقی در دسترس فناوران می‌باشد. با استناد به تجارب موجود، آموزش به تنهایی پاسخگوی نیازهای شرکت‌ها و فناوران در راه توسعه محصول خویش نمی‌باشد و جهت حل معضلات و مسائل خاصی که بعضاً برای صاحبان کسب ایجاد می‌شود، حسب مورد نیاز به مشاوره‌های تخصصی وجود دارد. نانومچ تلاش نموده است تا در زمینه‌های گوناگون با بکارگیری مشاورین برجسته و مجرب، امکان مشاوره را برای شرکت‌ها و فناوران پذیرفته شده در این برنامه فراهم نماید. از جمله موارد مشاوره می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • طراحی صنعتی
  • حقوقی و قراردادها
  • تامین مالی
  • مدیریت کسب و کار
  • مذاکره تخصصی

 

آموزش همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارها جهت توسعه توانمندی‌های افراد و شرکت‌ها در راستای موفقیت در دنیای کسب و کار به شمار می‌رود. بر همین اساس و با توجه به اینکه غالب فناوران حاضر در نانومچ آشنایی کاملی با فضای کسب و کار ندارند، فراهم نمودن مجموعه‌ای از آموزش‌های مدیریتی برای این افراد در اولویت بوده و به همین دلیل این مهم در دستور کار واحد طرح‌های نوآورانه قرار گرفته است.