آخرین اخبار

عرضه باتری‌های نانو ژل برای استفاده در موتورسیکلت‌ها

عرضه باتری‌های نانو ژل برای استفاده در موتورسیکلت‌ها

شرکت تویین پاور (Twin Power)، با بهره‌گیری از فناوری نانوژل، باتری‌های جدیدی تولید نموده که جایگزین مناسبی برای باتری‌های کنونی موتورسیکلت‌ها می‌باشند. این نسل جدید از باتری‌ها، از ماه ژانویه سال جاری میلادی، با عنوان «Shocker Gel Battery» به بازار عرضه شده و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که طراحی نوآورانه، در کنار قیمت قابل رقابت و مقرون‌به‌صرفه آن‌ها، موفقیت در بازار را برای این شرکت به دنبال خواهد داشت.

باتری‌های نانوژل تویین پاور، فواید بسیاری داشته که آن‌ها را برای استفاده در موتورسیکلت‌ها مناسب می‌سازد. ضخامت بالای صفحات و بسته‌بندی مهروموم‌شده سلول‌ها، از نشتی واحدها جلوگیری نموده، نیاز به تعمیر و نگهداری را مرتفع ساخته و مقاومت در برابر لرزش را به دنبال دارد. علاوه بر این، موتور‌سواران خواهان باتری‌هایی با طول عمر زیاد، مقاوم در برابر سولفاسیون، عملکرد مناسب در محدوده دمایی وسیع و بهترین عملکرد در هوای سرد می‌باشند که همگی، به کمک باتری‌های جدید ممکن شده‌اند. یکی دیگر از مزایای باتری‌های جدید، باز شدن دست طراحان و سازندگان موتورسیکلت است. با توجه به طراحی مناسب باتری‌، آن‌ها می‌توانند باتری‌ها را در هر زاویه‌ای نصب نموده و محدودیتی برای محل و شکل قرارگیری آن‌ها نخواهند داشت.

باتری‌های جدید، چه در بخش‌های داخلی و چه بخش‌های خارجی، از فناوری بالایی برخوردار می‌باشند. در بخش داخلی، با استفاده از فناوری نانوژل، تحولی در این صنعت رخ داده و در بخش خارجی نیز، با بکارگیری ترمینال‌های خاص، امکان انتقال یک شدت‌ جریان ثابت فراهم شده و در عین حال، از قوس و خوردگی که بر روی ترمینال باتری‌های قدیمی رخ می‌داد هم خبری نیست. گفتنی است که تویین پاور، آزمایش‌های مختلف مربوط به تست این باتری‌ها را در یک آزمایشگاه مستقل انجام داده و نتایج تست‌ها، قابلیت عرضه یک محصول بدون نقص را تأیید نموده است.

جیمز سیمونلی (James Simonelli)، مدیر برند تویین پاور و برند «Biker’s Choice» گفته است: «ما باتری‌های زیادی را در آزمایشگاه و در جاده مورد تست قرار دادیم. عملکرد این باتری‌ها، برای ما بسیار جذاب است. به گونه‌ای که این محصول، برای موتورسیکلت‌ها یک نوآوری حقیقی محسوب شده و ما برای عرضه آن به بازار، بسیار هیجان‌زده هستیم. قیمت مناسب و فناوری نانو ژل به‌کاربرده شده در این باتری‌ها، شما را ناامید نمی‌کند».

 

مرجع: «Motorcycle Powersports News»

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.