آخرین اخبار

جذب سرمایه ۸۹۵ هزاردلاری برای مکمل‌های سوخت

جذب سرمایه ۸۹۵ هزاردلاری برای مکمل‌های سوخت

استارت‌آپ «فیول‌جمز» (FuelGems)، موفق به جذب سرمایه 895 هزار دلاری از یک پلتفرم سرمایه‌گذاری جمعی شده است. این استارت‌آپ نانویی که یک افزودنی سوخت تولید نموده، مدعی کاهش مصرف سوخت و همچنین کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌باشد.

بر اساس اعلان سازمان بهداشت جهانی، هر ساله از هر 10 نفر، 9 نفر هوایی را تنفس می‌کنند که سطح آلاینده آن، بیش از حد مجاز است. از این رو، بسیاری از دولت‌ها و همچنین شرکت‌های فناور، در تلاش برای مقابله با گرم شدن کره زمین و مرتفع نمودن مشکلات زیست‌محیطی، به دنبال راهکارهای فناورانه جدید می‌باشند. فیول‌جمز نیز که یک استارت‌آپ مستقر در تگزاس است، در زمره همین شرکت‌ها بوده و با تولید یک افزودنی نانویی، مدعی کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای است.

فیول‌جمز که توسط یک سرمایه‌گذار خطرپذیر به نام «Sputnik ATX» نیز مورد حمایت قرار گرفته، در جدیدترین حرکت خود، موفق به جذب سرمایه 895 هزار دلاری در پلتفرم سرمایه‌گذاری جمعی «Wefunder» شده است. یکی از سرمایه‌گذاران این استارت‌آپ، در راستای حمایت از این شرکت، اظهار داشته: «در حالی‌که به سمت راهکارهای سبز و کاهش استفاده از بنزین و گازوئیل حرکت می‌کنیم‌، باید برای کاهش اثرات منفی استفاده از این سوخت‌ها بر محیط‌زیست نیز تلاش کنیم».

مکمل سوخت فیول‌جمز که محصول پنج سال تحقیق‌و‌توسعه محققین این شرکت بر روی نانوذارت پایه کربنی است، مصرف سوخت را تا 8 درصد، هیدروکربن‌های سوخته نشده را تا 50 درصد و انتشار مونوکسیدکربن را تا 15 درصد کاهش می‌دهد. این شرکت، به دنبال آن است که محصول پتنت شده خود را به‌صورت عمده‌فروشی، به اپراتورهای پمپ بنزین‌ها، شرکت‌های حمل‌و‌نقل، پالایشگاه‌ها و کاربران نهایی در سراسر جهان عرضه نماید.

بر اساس اعلام «کریل گیچانتز» (Kirill Gichunts)، مدیرعامل فیول‌جمز، این محصول در مرحله تست پایلوت با چند شرکت شناخته شده نفت و گاز جهان قرار دارد که از آن جمله، می‌توان به شرکت‌های«BP» و «MARUY» اشاره نمود. به نتیجه رسیدن با چنین شرکت‌هایی، به معنای ورود به یک بازار بزرگ و قابل توجه بوده که سرعت زیاد بازگشت سرمایه را برای این شرکت به دنبال خواهد داشت. به منظور درک بهتر این مسئله، می‌توان به این نکته اشاره نمود که بازار فعلی سوخت، ارزش 3.5 تریلیون دلاری داشته و بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، تا سال 2025 میلادی، بهبود اقتصادی سوخت‌های مورد استفاده در وسایط نقلیه، صرفه‌جویی 2 تریلیون دلاری را برای راننده‌ها به دنبال خواهد داشت. در این میان، فیول‌جمز هم بر این باور است که پس از یک بازه شش ساله، ارزشی بالغ بر 400 میلیون دلار در سال می‌آفریند. این افق پیش‌بینی شده برای شرکت، به‌راحتی سرمایه‌گذاران خرد حاضر در پلتفرم سرمایه‌گذاری جمعی «Wefunder» را اقناع نموده تا با ورود به این استا‌رت‌آپ، تحقق آینده درخشان آن را تسریع نمایند.

 

مرجع: «Yahoo Finance»

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.