آخرین اخبار

بازار ۹ میلیارد دلاری در انتظار نانومواد هوشمند

بازار ۹ میلیارد دلاری در انتظار نانومواد هوشمند

 

پیشرفت‌های چشمگیر در حوزه فناوری نانو و افزایش کاربردهای متنوع آن، روند صعودی تقاضا و پذیرش سریع این فناوری در بین صنایع و مصرف‌کنندگان مختلف را به‌دنبال داشته است. بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، تا سال 2027 میلادی، حجم بازار جهانی نانومواد هوشمند، بالغ بر 8.91 میلیارد دلار خواهد بود.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط «Emergen Research»، بازار نانومواد هوشمند، با نرخ رشد مرکب سالانه 67.2 درصدی همراه بوده و از آنجاکه حجم این بازار در سال 2019، بالغ بر 145.5 میلیون دلار بوده، در نتیجه حجم این بازار در سال 2027 میلادی، قریب به 8.91 میلیارد دلار خواهد بود. در گزارش یاد شده که بازه زمانی سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۷ را مد نظر قرار داده، تجزیه‌و‌تحلیل دقیقی از عناصر قابل توجه بازار صورت گرفته و بازار نانومواد هوشمند، بر اساس نوع، کاربرد و منطقه جغرافیایی تقسیم‌بندی شده‌ است. تحلیل زنجیره تأمین، زنجیره ارزش، مصاحبه با چندین متخصص صنعت و تحلیل مختصری از چشم‌انداز فروشندگان بازار، از جمله مواردی است که در این گزارش به آن‌ها پرداخته شده است. همچنین، اطلاعات مهمی در خصوص مشخصات بازیگران اصلی ارائه شده و روندهای اساسی بازار، بازارهای منطقه‌ای و تحولات اخیر این صنعت بررسی گردیده است.

بخش نانومواد هوشمند پایه کربنی در بازار جهانی فعلی، سهم اعظم را در میان محصولات مختلف نانومواد هوشمند در بر گرفته و پیش‌بینی می‌شود که در آینده نیز، این بخش با سرعت بیشتری رشد نماید. بخشی از این بازار تقاضا و روند رو به رشد، به واسطه استفاده از گرافن، نانوالماس و نانوتیوب کربنی، در طراحی و ساخت الکترودهای نانویی است. رشد بخش نانومواد پایه فلزی نیز، یک روند پایدار داشته و این رشد، می‌تواند به دلیل استفاده از نانومواد برای ایجاد میکروپوشش‌ها و همینطور پوشش‌های پسیواسیون باشد.

در گزارش یاد شده، پنج گروه عمده برای کاربردهای نانومواد هوشمند معرفی شده که از آن جمله، می‌توان به «فناوری نمایشگرها»، «تحویل دارو»، «پوشش و نانوفیلم‌ها»، «مانیتورینگ و بایوحسگرها» و «تصفیه آب» اشاره نمود. بر این اساس، صنایع اصلی مصرف‌کننده این مواد، صنایع داروسازی، حمل‌ونقل، الکترونیک، ساخت‌وساز و محیط‌زیست بوده که توجه بازیگران این صنایع را در اقصی نقاط جهان، به خود جلب نموده است.

از منظر جغرافیایی، در آمریکای شمالی، آمریکا و کانادا، در اروپا، آلمان، انگلیس و فرانسه، در آسیا- اقیانوسیه، چین، ژاپن و کره جنوبی، در خاورمیانه، عربستان سعودی و امارات، بزرگترین بازار برای این محصولات را در اختیار دارند. برخی از بازیگران اصلی در این بازار، عبارتند از «Abbott Laboratories»، « Advanced Nano Products Company Ltd»، «Akzo Nobel»، «BASF AG»، «Bayer AG»، «Altair Nanotechnologies Inc»، « Almatis GmbH, Quantum Dot Corp»، «JM Material Technology» و «Yosemite Technologies Co».

لازم به ذکر است که از جمله اطلاعات مهم قابل دستیابی در این گزارش، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • اطلاعات روشن و واضح در مورد بازار جهانی
  • شناسایی رشد در بخش‌ها و زیرمجموعه‌های مختلف بازار
  • توصیه‌های استراتژیک برای فرصت‌های سرمایه‌گذاری
  • آمارهای مربوط به محصولات، کاربردها، آنالیز قیمت‌ها، تقاضا و تأمین، نرخ تولید و مصرف
  • تجزیه‌وتحلیل جریان حال حاضر بازار و ترندهای نوظهور
  • معرفی بازیگران اصلی، جنبه‌های قابل رشد و محدودیت‌ها
  • امکان‌سنجی و تحلیل بازده سرمایه‌گذاری

 

مرجع: «Wall Street Call»

 

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.