آخرین اخبار

عرضه مکمل‌های غذایی نانویی؛ حرکتی جدید در وعده‌های غذایی مشتریان

عرضه مکمل‌های غذایی نانویی؛ حرکتی جدید در وعده‌های غذایی مشتریان

شرکت «Nanova Tech»، وب‌سایت تجاری جدیدی راه‌اندازی نموده که به‌صورت آنلاین، اولین محصول این شرکت را عرضه می‌نماید. به نظر می‌رسد که نانووا، به دنبال ایجاد انقلابی جدید در صنعت مکمل‌های غذایی است و به این منظور، از آخرین فناوری‌های روز دنیا، برای بهبود مکمل‌های غذایی مورد استفاده در وعده‌های روزانه افراد، استفاده می‌نماید.

فناوری نانو، امکان تولید مواد جدید زیادی را با کاربردهای بسیار متنوع برای حوزه‌های مختلف، مانند پزشکی، الکترونیک، مواد زیستی و صنایع غذایی، فراهم نموده است. در صنایع غذایی، کاهش اندازه ذرات، ابزاری کارآمد و قابل‌اعتماد، برای بهبود دوزهای دارویی و همچنین، جذب مواد غذایی، به شمار می‌رود. نانووا، با تکیه زدن بر فناوری نانو، به عنوان یک فناوری نوظهور، اما بسیار پرطرفدار، اقدام به تولید مکمل‌های نانو-کلسیم نموده است که شروعی جدید، برای صنعت مکمل‌های غذایی به حساب می‌آید.

کلسیم، برای ارگانیسم‌های زنده، ضروری است؛ خصوصاً در فیزیولوژی سلولی که نفوذ و خروج کلسیم، به عنوان سیگنالی برای بسیاری از فرآیندهای سلولی عمل می‌کند. کلسیم، به عنوان ماده اصلی استخوان‌ها و دندان‌ها، فراوان‌ترین ماده معدنی در بدن انسان است. مصرف مکمل‌های کلسیم، می‌تواند خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش دهد؛ اما کلسیم، به راحتی در دستگاه گوارش جذب نمی‌شود. فناوری نانو، این مشکل را با جذب تقریباً صددرصدی توسط بدن، برطرف نموده است، این در حالی است که با مکمل‌های کلسیم معمولی، تنها حدود 23٪ کلسیم جذب می‌شود. گفتنی است که نانووا، با سابقه 10 سال تحقیق و توسعه، برای اولین بار در جهان، موفق به ساخت این محصول جدید و جذاب، شده است.

 

مرجع: «menafn»

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.