آخرین اخبار

امکان سفارش آنلاین سوخت خودرو و دریافت سوخت در هر نقطه از تهران

امکان سفارش آنلاین سوخت خودرو و دریافت سوخت در هر نقطه از تهران

یک شرکت استارت‌آپی، نوعی سیستم سوخت‌رسانی جدید در ایران راه‌اندازی نموده است که بر اساس آن، صاحبان خودرو می‌توانند از طریق تلفن همراه خود سفارش سوخت داده و آن را در هر کجا که هستند، دریافت نمایند. در این طرح استارت‌آپی که «پیدو» نامیده می‌شود، دقایقی پس از دریافت سفارش از سوی کاربر، کامیونی با ظرفیت 1000 لیتر سوخت به‌سوی محل متقاضی حرکت می‌نماید. بنابر پیش‌بینی‌های صورت گرفته، این سیستم جالب و ابتکاری در بهار سال 2018 میلادی در تهران در دسترس خواهد بود و شهروندان می‌توانند از آن برای دریافت سوخت مورد نیاز خودروی خود استفاده نمایند.

بنا بر گزارش وب‌سایت «IFP News»، مدل ابتکاری پیدو از ابتدای اسفندماه در یکی از مناطق تهران به‌صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفته و مورد استقبال شهروندان این منطقه نیز واقع شده است. مدیر اجرایی این پروژه تأکید دارد که ایده استارت‌آپی پیدو، مدلی جدید از تجارت آنلاین است که برای نخستین بار در خاورمیانه و برای چهارمین بار در سطح جهان (پس از کشورهای آمریکا، آلمان و چین) اجرایی شده است. وی می‌افزاید: «با توسعه پیدو، رانندگان دیگر در حین رانندگی در خیابان‌ها و جاده‌ها با مشکل اتمام سوخت مواجه نخواهند شد».

مدیرعامل پیدو اعلام کرده است که در حال حاضر، ناوگانی شامل 50 تانکر حمل سوخت به ظرفیت 1000 لیتر، آماده عرضه سوخت به متقاضیان هستند که تا اواسط بهار، تعداد آن‌ها به 300 تانکر افزایش خواهد یافت. گفتنی است، با توجه به استانداردهای بین‌المللی در زمینه فاصله استاندارد دسترسی به ایستگاه‌های تأمین سوخت، تعداد پمپ‌بنزین‌های موجود در سطح شهر تهران به هیچ عنوان کافی نیست. بنا به گفته مدیر اجرایی طرح توزیع سوخت، در حال حاضر صاحبان خودرو برای رسیدن به یک پمپ‌بنزین در تهران، به‌طور متوسط 6 تا 7 کیلومتر می‌پیمایند و این تازه به‌جز زمان صرف شده جهت صف انتظار سوخت‌گیری در پمپ‌بنزین است. بسیاری از کارشناسان معتقدند که هزینه کاهش ترافیک ناشی از یک ایستگاه رادیویی، معادل با هزینه ایجاد یک هکتار جنگل خواهد بود.

نکته جالب‌توجه در طرح ابتکاری پیدو، عدم نیاز به هرگونه پرداخت هزینه اضافی از سوی متقاضیان جهت استفاده از سرویس آنلاین دریافت سوخت و ارسال سفارش است و صاحبان خودرو صرفاً هزینه بنزین با نرخ مصوب و نیز هزینه حمل سوخت را پرداخت خواهند کرد. در این راستا هزینه حمل سوخت به زمان ارسال سفارش و دریافت خدمت، فاصله و ترافیک مسیر منتهی به خودرو و شرایط آب و هوایی بستگی خواهد داشت.

 

مرجع: IFP News

http://nanomatch.ir/

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.