اخبار

همکاری مشترک برای تولید و عرضه نقاط کوانتومی به بازار

0 نظرات
911
۰۲-خرداد-۱۳۹۶

شرکت استرم (Strem) همکاری مشترکی با شرکت داتزنانو (Dotz Nano) آغاز کرده تا روش تولید نقاط کوانتومی دانشگاه رایس تجاری‌سازی شود. جیمز ور در لیست 50 دانشمند تآثیرگذار در دنیای امروز قرار دارد. این فناوری امکان تولید نقاط کوانتومی گرافنی ارزان قیمت را از ذغال سنگ فراهم می‌کند.
این نقاط کوانتومی سنتز شده با روش جدید در برابر رنگ‌پریدگی در اثر تابش نور مقاوم است؛ مشکلی که در میکروسکپ فلورسانس بسیار رایج است.
تولید ارزان قیمت این نقاط، مزیت اصلی این فرآیند است. ذغال‌سنگ ماده‌ای ارزان قیمت برای تولید نقاط کوانتومی است که در آن بازده فرآیند 20 درصد است. این فرآیند قادر است بازار نقاط کوانتومی را تغییر دهد.
شرکت استرم و داتزنانو قرارداد همکاری مشترکی با یکدیگر امضاء کردند تا این فناوری را پیاده‌سازی کنند. از این محصولات می‌توان در حوزه‌های مختلفی نظیر حسگری، الکترونیک مصرفی، ذخیره‌سازی اطلاعات، تصویربرداری پزشکی، پیل خورشیدی و ذخیره انرژی استفاده کرد.
استرم محصولات شرکت داتزنانو را برای فروش به مشتریان خود عرضه می‌کند که این، موضوع فروش محصولات شرکت داتزنانو را تسهیل می‌کند.
نقاط کوانتومی گرافنی ذراتی هستند که در آنها از چند لایه گرافنی با ابعادی کمتر از 1000 نانومتر استفاده شده‌است. این نقاط  دارای اثر محدودیت کوانتومی قدرتمند و اثر لبه قوی هستند. این روش امکان تولید نقاط کوانتومی با خواص فیزیکی منحصر به فرد نظیر فتولومینسانس قوی را فراهم می‌کند.
برخلاف نقاط کوانتومی کلاسیک که از جنس فلز یا سیلیکون هستند، نقاط کوانتومی گرافنی زیست‌سازگار و مقاوم در برابر نور و همچنین از خواص مکانیکی، گرمایی، الکتریکی و گرمایی ویژه‌ای برخوردار هستند. به دلیل این ویژگی‌ها، نقاط کوانتومی تولید شده در این روش دارای کاربردهای مختلفی در صنایع هستند.
ماموریت شرکت استرم تولید مواد شیمیایی ویژه با خلوص بالا بوده تا از کیفیت لازم برای استفاده در صنایع مختلف برخوردار باشند.

منبع: nano.ir

0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه: از وضعیت بازار نانوذرات نقره در جهان چه می‌دانید؟ عرضه فناوری نقاط کوانتومی هیبریدی در حاشیه کنفرانس کسب وکار ناسا از نانولوله کربنی برای کاهش وزن مخازن استفاده کرده است سامسونگ نقشه راه نانوریخته‌گری خود را عرضه کرد ساخت مرکزی برای توسعه نانوحسگرها توسط بخش خصوصی فیلیپین به دنبال استفاده صنعتی از فناوری‌ نانو در بخش چوب ائتلاف سه تولیدکننده QLED علیه شرکت LG خرید لیسانس نانوذرات مغناطیسی برای ساخت داروی بیماری قلبی سرمایه‌گذاری ۱.۷ میلیون دلاری کانادا برای ساخت نانوجاذب نفت عرضه نانومحصول تایید هویت در نمایشگاه هانوفر
همکاری مشترک

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.