اخبار

نانوتراشه‌ای برای هوشمندسازی تجهیزات رانندگی خودکار

0 نظرات
26
۲۶-فروردین-۱۳۹۶

اولین نانوپردازشگر مورد استفاده در سامانه‌های هوشمند رانندگی خودکار توسط شرکت دریم چیپ تکنولوژیز ارائه شد. این سامانه‌های پیشرفته رانندگی خودکار به صورت سیستم روی تراشه (SoC) ساخته می‌شوند. شرکت دریم چیپ این فناوری را در کنگره جهانی موبایل در بارسلونا ارائه کرد. سیلیکون کاملا تخلیه شده روی عایق (FD-SOI) یک فناوری پردازشی صاف است که در آن از یک لایه بسیار نازک عایق و یک لایه سیلیکونی استفاده شده است.
SoC مورد نظر این شرکت در قالب همکاری مشترک میان چند شرکت و با حمایت کمیسیون اروپا تولید شده است. این سامانه امکان پردازش و فراگیری تصاویر را دارا بوده و شبکه نرونی پیچیده (CNN) را نیز پشتیبانی می‌کند. با این ویژگی‌ها، SoC طراحی شده می‌تواند نیاز خودروساز در شناسایی و پردازش اطلاعات پیرامون را تامین کند. ADAS SoC تولید شده توسط این شرکت، برای استفاده در کامپیوتر خودروها بهینه شده است به طوری که قادر است با مصرف کم انرژی، امکان رانندگی خودکار را فراهم کند. این فناوری قادر به تشخیص نشانه‌های جاده‌ها، خطوط هشدار و بسیاری از قابلیت‌های مورد نیاز برای رانندگی است.
در این محصول از فناوری پردازش سیگنال‌های تصویری استفاده شده است که برای این کار یک پردازنده خوشه‌ای ARM Cortex-A53 مورد استفاده قرار گرفته است. جنز بندورف از مدیران و بنیانگذاران DCT می‌گوید: « تشکیل چنین تیم قدرتمندی یک تجربه منحصر به فرد است. در این پروژه ما فناوری پردازشی جدیدی برای استفاده در صنعت خودرو ارائه کردیم. این پروژه نه تنها توانایی صنعت نیمه‌هادی اروپا را نشان می‌دهد بلکه توانایی همکاری مشترک را میان گروه‌های مختلف به اثبات می‌رساند همکاری که برای ارائه فناوری رانندگی خودکار شکل گرفته است.»
شرکت دریم چیپ SoCهای پیچیده‌ای برای مشتریان خود در سراسر جهان تولید کرده است. این شرکت در این پروژه پلتفورم مرجعی برای ADAS مبتنی بر دوربین ارائه کرده که شرکت‌های خودروسازی می‌توانند از آن برای کاهش زمان ارائه محصول به بازار استفاده کنند.

منبع: nbic.ir

0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه: تأسیس شرکتی برای فعالیت در بخش نانوبیوانفورماتیک جلب حمایت مالی برای تجاری‌سازی کامپیوتر کوانتومی خرید شرکت برای تثبیت موقعیت در بازار چاپ ادوات الکترونیکی ساخت دستگاهی برای مشخصه‌یابی نانوذرات و ویروس‌ها ساخت «نانوآلیاژی» برای استفاده در صنعت خودروسازی همکاری مشترک دو شرکت برای وارد کردن نانوپوشش به خودروسازی سفارش خرید نانومحصولی برای تصفیه آب تردید اینتل برای عرضه تراشه‌های مبتنی بر فناوری ۱۰ نانومتری همکاری چند شرکت و دانشگاه برای ساخت LEDهایی با کارایی بالا سرمایه‌گذاری دولت چین برای تأسیس کارخانه تولید نقاط کوانتومی
تجاری‌سازی

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.