اخبار

فیلیپین به دنبال استفاده صنعتی از فناوری‌ نانو در بخش چوب

0 نظرات
60
۰۷-خرداد-۱۳۹۶

سازمان توسعه و تحقیقات منابع طبیعی و کشاورزی فیلیپین وابسته به وزرات علم و فناوری (DOST-PZAARRD) امیدوار است که کشاورزان فیلیپینی از گونه‌های کشت و زرع صنعتی درختان (ITPS) با استفاده از فناوری‌ نانو استفاده کنند.
ITPS کشت و کار مدیریت شده در حجم انبوه است که می‌تواند برای تولید کاغذ، روغن پالم و دیگر محصولات مورد استفاده قرار ‌گیرد. براساس PCAARRD، فناوری‌ نانو به توسعه کشت و کار ITPS کمک خواهد کرد. استفاده از فناوری‌ نانو می‌تواند موجب احیاء و تجدید درختان در این کشور شود.
اخیرا PCAARRD روی پروژه‌ای به نام Value Addition and Waste Recovery Systems for ITPS: Maximizing the Value of Philippine Industrial Tree Plantation Species through Nanotechnology Interventions and Bioplastic Production سرمایه‌گذاری کرده است. در این پروژه قرار است اقداماتی برای افزایش ارزش افزوده مواد و پسماندهای به دست آمده از کشت درختان با استفاده از فناوری‌ نانو انجام شود. تولید پلاستیک‌های زیستی یکی از محصولات این پروژه خواهد بود. این سازمان 5 میلیون پزو (پزو واحد پول فیلیپین) روی این پروژه سرمایه‌گذاری کرده است تا بتواند پیشرفت‌های اخیر در حوزه فناوری‌ نانو و زیست‌پلاستیک‌ها را تقویت کرده و ارزش افزوده بیشتری روی ITPS ایجاد کند.
PCAARRD می‌گوید که این پروژه برای دو سال اجرا شده و از دو بخش برخوردار است. بخش اول به تولید و استفاده از نانوبلورهای سلولزی از فرآیند تولید و پسماند ITPS می‌پردازد و در بخش دوم، تولید زیست‌پلاستیک‌ها از ITPS مورد نظر است که در این بین به مشخصه‌یابی و کاربردهای این ماده نیز پرداخته می‌شود.
در مجموع این پروژه می‌تواند فرصت‌های تازه‌ای برای تولید نانوسلولز از چوب و پسماندهای چوب ایجاد کند. همچنین این پروژه به دنبال استفاده از لیجین به‌عنوان محصول جانبی از ITPS است.
هر دو بخش این پروژه توسط دپارتمان محصولات جنگلی و علوم کاغذ دانشگاه فیلیپین هدایت می‌شود.

منبع: nano.ir

0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه: از وضعیت بازار نانوذرات نقره در جهان چه می‌دانید؟ عرضه فناوری نقاط کوانتومی هیبریدی در حاشیه کنفرانس کسب وکار برگزاری پنجمین مجمع (فروم) اقتصاد فناوری نانو ناسا از نانولوله کربنی برای کاهش وزن مخازن استفاده کرده است سامسونگ نقشه راه نانوریخته‌گری خود را عرضه کرد ساخت مرکزی برای توسعه نانوحسگرها توسط بخش خصوصی دریافت سفارش خرید ۴۰۰۰ بشکه نانوسیال ویژه حفاری چاه همکاری مشترک برای تولید و عرضه نقاط کوانتومی به بازار خرید لیسانس نانوذرات مغناطیسی برای ساخت داروی بیماری قلبی سرمایه‌گذاری ۱.۷ میلیون دلاری کانادا برای ساخت نانوجاذب نفت
اخبار خارجی

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.