اخبار

عرضه جوهر حاوی نانوذرات سرامیکی برای چاپ سه بعدی

0 نظرات
151
۱۸-اردیبهشت-۱۳۹۶

شرکت ایکس‌جت (XJet) فناوری جدیدی در بخش چاپ سه بعدی ارائه کرده است. این فناوری مربوط به ذرات سرامیکی است که برای چاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد. ایکس‌جت نانوذراتی از جنس سرامیک و در فاز سیال ارائه کرده که از آن می‌توان در چاپگرهای سه بعدی استفاده کرد.
زمانی که کارتریج از نانوذرات پر شد، این سیستم ذرات را روی سطح مورد نظر اسپری می‌کند؛ جایی که دمای بالایی داشته و در نهایت موجب بخار شدن جوهر می‌شود. آنچه باقی می‌ماند لایه‌ای از جنس سرامیک است. ایکس‌جت اعلام کرده که این فناوری مزایای زیادی دارد که ازجمله می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
• نانوذرات تصادفی: ابعاد و شکل این ذرات دارای توزیع تصادفی است؛ بنابراین به‌صورت طبیعی به یکدیگر می‌چسبند.
• پشتیبانی: این سامانه حلالیت بالایی داشته و به راحتی از سطح قابل زدایش است.
• عملیات حرارتی یک مرحله‌ای: در این روش بدون نیاز به اشعه فرابنفش، به سادگی محصول پخته می‌شود.
ایکس‌جت این فناوری را در بازار آمریکا وارد خواهد کرد. این فناوری در نمایشگاه کلیولند از 25 تا 277 آوریل ارائه خواهد شد. این  شرکت نمونه‌هایی از این فناوری را در این نمایشگاه عرضه کرده و درباره جزئیات کار در غرفه بحث خواهد کرد. درور دانای از مدیران این شرکت نیز در یک پنل ویژه حضور خواهد داشت.
نمایشگاه Ceramic Expo یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های تجاری در آمریکاست که در مرکز کلیولند برگزار خواهد شد.
وقتی از سرامیک صحبت می‌شود، بیشتر مردم توجه خود را به لیوان‌های سرامیکی معطوف می‌کنند، در حالی که کاربردهای این مواد بسیار وسیع‌تر است. صنعت سرامیک یک صنعت چند بیلیون دلاری است که کاربردهای متعددی در صنایعی نظیر هوافضا، خودروسازی و انرژی دارد. در نمایشگاه سرامیک اکسپو بیش از 300 شرکت‌کننده حضور دارند که حداقل یکی از آنها در بخش چاپ سه بعدی فعالیت می‌کند.

منبع: nano.ir

0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه: تأسیس کارخانه‌ای در پارک کسب وکار برای تولید انبوه نانوذرات ساخت نانوتراشه‌ای برای استفاده در صنعت اینترنت اشیاء توری حاوی نانوکاتالیست برای تصفیه ارزان و سریع آب همکاری دو شرکت برای توسعه نانوپوشش‌های چندمنظوره تولید صنعتی نانوالیاف حاوی گرافن در چین IBM ترانزیستوری حاوی نانولوله‌کربنی با ابعاد ۴۰ نانومتر ساخت خرید فناوری دندریمر برای استفاده در علف‌کش‌ها از وضعیت بازار نانوذرات نقره در جهان چه می‌دانید؟ عرضه فناوری نقاط کوانتومی هیبریدی در حاشیه کنفرانس کسب وکار ناسا از نانولوله کربنی برای کاهش وزن مخازن استفاده کرده است
بازار

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.