اخبار

جلب حمایت مالی برای تجاری‌سازی کامپیوتر کوانتومی

0 نظرات
28
۲۸-فروردین-۱۳۹۶

شرکت ریجیتی کامپیوتینگ (Rigetti Computing) سه سال قبل با هدف توسعه فناوری محاسبات کوانتومی تأسیس شد. این شرکت نوپا موفق به جلب حمایت مالی و سرمایه‌گذاری شرکت خطرپذیر آندرسن هورویتز (Andreessen Horowitz) شده و در مجموع سرمایه خود را به 64 میلیون دلار رسانده است.
این شرکت نوپا برای ایجاد انقلاب در بخش فناوری محاسبات کوانتومی درصدد جمع‌آوری حمایت مالی از بخش خصوصی است. در این شرکت، مجموعه‌ای از دانشمندان و مهندسان حضور دارند که با ترکیب سخت‌افزار و نرم‌افزار قصد دارند تا محاسبات کوانتومی را رمزگشایی کرده و از آن برای استفاده در بخش شیمی محاسباتی، ماشین‌های با قابلیت یادگیری و حوزه‌های دیگر استفاده کنند.
انتظار می‌رود کامپیوترهای کوانتومی بتوانند تغییرات دائمی در دنیای محاسبات ایجاد کنند. در کامپیوترهای کلاسیک، از صفر و یک و ترانزیستور به منظور ثبت و ضبط اطلاعات استفاده می شود، در حالی که در سامانه محاسبات کوانتومی از کیوبیت یا بیت‌های کوانتومی استفاده می شود که به دلیل وجود پدیده برهمنهی یا سوپرپوزیشن، سرعت محاسبات افزایش چشمگیری پیدا می‌کند.
چاد ریگتی، مدیرعامل و بنیانگذار این شرکت نوپا، می‌گوید: «محاسبات کوانتومی به مردم امکان می‌دهد که تا مسائلی را که پیش از این غیرقابل حل بود را حل کنند. این فناوری پتانسیل بالایی برای تأثیرگذاری روی زندگی انسان‌ها دارد.»
محاسبات کوانتومی کاربرد وسیعی در صنایع مختلف داشته و از آن می‌توان در بهبود رمزگذار و امنیت سایبری استفاده کرد.
اما شرکت ریجیتی چگونه می‌تواند در این مسیر انقلابی ایجاد کند؟ برای شروع، این شرکت اقدام به ساخت پلتفورم محاسبات کوانتومی برای هوش مصنوعی و شیمی محاسباتی کرده است. این کار موجب فائق آمدن بر چالش‌های لجستیک می‌شود؛ چالش‌هایی که در حال حاضر مانع بزرگی در این حوزه است. این شرکت رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار (APL) برای محاسبات کوانتومی ارائه کرده که نسخه بتای آن در حال آزمایش است. مدیرعامل شرکت ریجیتی معتقد است که کمتر از دو سال طول خواهد کشید تا این فناوری بتواند برای حل مسائل واقعی مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: nano.ir

0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه: تأسیس شرکتی برای فعالیت در بخش نانوبیوانفورماتیک نانوتراشه‌ای برای هوشمندسازی تجهیزات رانندگی خودکار خرید شرکت برای تثبیت موقعیت در بازار چاپ ادوات الکترونیکی ساخت دستگاهی برای مشخصه‌یابی نانوذرات و ویروس‌ها ساخت «نانوآلیاژی» برای استفاده در صنعت خودروسازی همکاری مشترک دو شرکت برای وارد کردن نانوپوشش به خودروسازی سفارش خرید نانومحصولی برای تصفیه آب تردید اینتل برای عرضه تراشه‌های مبتنی بر فناوری ۱۰ نانومتری عرضه تلویزیون‌های حاوی نقاط کوانتومی توسط شرکت سامسونگ همکاری چند شرکت و دانشگاه برای ساخت LEDهایی با کارایی بالا
کامپیوتر کوامنتومی

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.