اخبار

آغاز اولین فراخوان پنجمین دوره برنامه‌ طرح‌های نوآورانه ستاد نانو

0 نظرات
2088
۰۱-آبان-۱۳۹۵

 ستاد توسعه فناوری نانو در راستای حمایت از تجاریسازی دستاوردهای حوزه نانو، تولید ثروت و گسترش تفکر کارآفرینی در کشور، از فناوران و شرکتهای فعال در حوزه فناوری نانو در قالب برنامه طرحهای نوآورانه (NanoMatch) حمایت مینماید. تسهیل و تسریع در فرآیند تجاریسازی محصولات و دستاوردها، امکان نمایش محصولات، آغاز کسب و کار و جذب سرمایهگذار از جمله مهمترین ویژگیهای حضور در این برنامه است.

 برنامه طرح‌های نوآورانه بطور پیوسته در طول سال در حال دریافت و داوری طرح‌های فناوران می‌باشد. همزمان با آغاز فراخوان اول از دوره پنجم برنامه طرح‌های نوآورانه از ابتدای آبان تا ۱۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۵ فناوران گرامی می‌توانند با ورود به پایگاه اینترنتی برنامه و پس از وارد کردن اطلاعات کاربری وارد کارتابل شخصی خود شوند و اطلاعات طرح را بارگذاری نمایند. 

لازم است طرح‌های ارسالی در محدوده فناوری نانو بوده و نمونه اولیهای از آنها ساخته شده باشد. طرح‌ها باید سطح نوآوری قابل قبولی داشته باشند و در صورت وجود محصول مشابه داخلی از منظر کیفیت، خواص یا ملاحظات اقتصادی نسبت به آن برتری داشته باشند.

واحد طرح‌های نوآورانه با هدف افزایش نرخ موفقیت و کاهش زمان تجاری‌سازی طرح‌های دریافتی و با توجه به ظرفیت‌های موجود در ستاد توسعه فناوری نانو و شرکت‌ها و مشاوران همکار، چهار بسته حمایتی تعریف نموده است: تسهیلات، خدمات، مشاوره و آموزش. در این برنامه هر یک از فناوران متناسب با نیاز خود می‌توانند از بسته‌های معرفی شده بهر‌ه‌مند شوند. از جمله خدمات قابل دسترس می‌توان به مطالعه بازار، رصد فناوری، ثبت پتنت و نگارش طرح کسب و کار اشاره نمود. بسته‌های سرمایه‌گذاری، ساخت دمو، دریافت تاییدیه نانومقیاس، اعتبار توسعه محصول و استفاده از خدمات شبکه آزمایشگاهی نانو از جمله تسهیلات در نظر گرفته شده در این برنامه است. هر یک از فناوران متناسب با نیاز طرح خویش می‌توانند از مشاوره‌های فنی، تجاری، مدیریت و کسب و کار، طراحی صنعتی، تامین مالی و حقوقی بهره‌مند شوند.

 تاکنون چهار دوره از این برنامه از سال ۱۳۹۲ برگزار شده است. در دوره اول از برنامه ۱۲ طرح، دوره دوم ۲۲ طرح، دوره سوم ۲۴ طرح و در دوره چهارم ۱۴ طرح از حوزههای مختلف مانند پزشکی و بهداشت، نفت، کشاورزی، نساجی، الکترونیک و صنایع غذایی پذیرفته شدند.

لازم به ذکر است که تنها طرحهای پذیرفته شده در فراخوان اول امکان حضور در جشنواره دهم فناوری نانو در سال ۱۳۹۶ را خواهند داشت.

علاقه‌مندان جهت ثبت طرح خود و دریافت اطلاعات تکمیلی می‌توانند به آدرس اینترنتی www.Nanomatch.ir مراجعه نمایند یا از طریق پست الکترونیکی Info@NanoMatch.ir سوالات خود را مطرح کنند.

دانلود پوستر برنامه

0.0
آخرین ویرایش: یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ۱۹:۱۱
اخبار مشابه: خرید لیسانس نانوذرات مغناطیسی برای ساخت داروی بیماری قلبی سرمایه‌گذاری ۱.۷ میلیون دلاری کانادا برای ساخت نانوجاذب نفت عرضه نانومحصول تایید هویت در نمایشگاه هانوفر عرضه جوهر حاوی نانوذرات سرامیکی برای چاپ سه بعدی همکاری یک شرکت فناور و یک شرکت صنعتی در زمینه فناوری نانو تبدیل گاز گلخانه‌ای به نانولوله‌کربنی نانوزیست‌فناوری در خدمت افزایش بهره‌وری محصولات کشاورزی تأسیس شرکتی برای فعالیت در بخش نانوبیوانفورماتیک نانوتراشه‌ای برای هوشمندسازی تجهیزات رانندگی خودکار ساخت دستگاهی برای مشخصه‌یابی نانوذرات و ویروس‌ها
فراخوان

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.